od dne 20.04.2019 v 19:52
U17 | FK Pelhřimov – FKM Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)

U17 | FK Pelhřimov – FKM Vysočina Jihlava 2:1 (1:1), 21. kolo Moravskoslezské divize mladšího dorostu, sobota 20. 4. 2019, Pelhřimov.
Branky: Vanhasselle, Poul – Miška.
Rozhodčí: Rosický – Fabeš, Svoboda.
ŽK: 0:2.
24 diváků.
Sestava FK Pelhřimov: Lukáš Pechy Pech  Martin Repáč, Michal Kalina, Jindřich Vaňkát, Adam Kotrč, Tomáš Tomec – David Vanhasselle, Honza Adam, Jan Poul, Tonik Morava (60. David Leška, 80. Tichý) – Michal Dvořák(51. Lucas Vanhasselle).

Proti silnému soupeři z Jihlavy trenéři naordinovali defenzivní taktiku, která se vyplatila. Ve 22. minutě se dostal k balonu na levé straně domácí Vanhasselle, který se prodral přes hlídajícího obránce a prudkou střelou z 20. metrů, kterou brankář Jihlavy neudržel, otevřel skóre na 1:0. Krátce předtím se ještě proti pelhřimovské bráně kopala penalta, kterou ovšem Pech nádherně vyrazil. Radost ovšem netrvala dlouho, protože z protiútoku hned ve 23. minutě skóroval soupeř a stav byl 1:1. Druhý poločas se odehrával ve velmi bojovném tempu, kdy Jihlava si nechtěla připustit, že by mohla prohrát. V 50. minutě po nepřehledné situaci v pokutovém území soupeře dorazil šikovně Poul a šli jsme do vedení, které se podařilo senzačně udržet až do konce. V závěru utkání ještě pozlobil jihlavské 2× Vaňkát, který se přesunul na hrot a jednou Leška který přehlavičkoval poloprázdnou bránu, ale skórovat se již nepodařilo. Konec utkání byl velmi vyhrocený a klobouk dolů před výkonem našich svěřenců, z nichž někteří měli v nohách i utkání za st. dorost.
K dalšímu mistrovskému utkání jedeme v neděli 28.4.2019 do Brna – SK Líšeň.