od BH dne 16.10.2023 v 22:45
Muži | TJ Sokol Lanžhot – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (0:1)

Muži | TJ Sokol Lanžhot – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (0:1), 11. kolo MSD-D, neděle 15. 10. 2023, Lanžhot.

Branky: 56. Totka, 86. Svoboda - 34. Poul D., 67. Fialka

Rozhodčí: Habermann Lubomír - Drozdy Luboš, Brázdil Petr.
Delegát: Vacula Stanislav.
ŽK: 4:4.
360 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Zacha, Šimon, Hotovec (71. Hána), Morava A. - Smejkal, Poul, Niederle, Homolka - Fialka (90. Vopálenský), Adam (71. Honzl).

V malebném kraji mezi vinicemi si vyšlápli o víkendu Pelhřimovští na jednoho z favoritů soutěže a připravili mu jeho první domácí ztrátu v této sezóně.
Na velmi pěkném hřišti začali lépe zkušenější domácí fotbalisté. Již ve 4. minutě měli rohový kop. Totka dal míč nakrátko Balážikovi, ale hosté tuto rozehrávku vystihli a Homolka míč odkopl. Chvíli na to hosté faulovali před vápnem a domácí tak měli další standardku, tentokráte z pravé strany. Následnou střelu Krče vytáhl Leška na roh. V 17. minutě měli domácí další rohový kop, centr odhlavičkoval Šimon. Následně sudí musel přerušit hru pro ošetření domácího hráče. Hosté však vůbec nepůsobili ustrašeným dojmem a rozhodně nezaparkovali na velké vápno již od první minuty autobus, a tato taktita se vyplatila. Ve 34. minutě vstřelil první gól utkání Daniel Poul - 0:1. Ve 41. minutě mohli domácí vyrovnat po rohovém kopu, ale hostující obrana zafungovala spolehlivě. V tu chvíli se již hrál oboustranně důraznější fotbal, na což u hostů zase
až tak zvyklí nejsme. Dvě minuty před koncem první půle hosté faulovali a domácí měli další standardku z pravé strany. Centrovaný míč odhlavičkoval nejdříve Šimon, poté střelu domácích z odrazyky zlikvidoval Leška. Spokojenější tak po první půli šli do kabin hostující fotbalisté.

Úvodní minuty druhé půle patřili domácím. Kopali hned dva rohy, ani z jednoho z nich vyrovnávací branku nevytěžili. Při první standardce hosté vyvezli míč ven na jejich polovinu a druhý roh skončil útočným faulem Lanžhota. V 55. minutě zahrávali rohový kop i hosté. Rozehrával jej Niederle, též nakrátko. Domácí tuto situaci zkušeně ubránili a založili protiakci s úspěšným zakončením - v 56. minutě vyrovnal Totka. Hosté ale neskládali zbraně a nepolevili ani v bojovnosti. Vedení zpět na svou stranu strhli díky Fialkovi v 67. minutě po střele zleva - 1:2. V 78. minutě byli domácí snad nejblíže vyrovnání. V pokutovém území se dopustil nedovoleného zákroku Šimon a sudí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Naštěstí pro hosty lanžhotský hráč bránu minul. V závěru utkání se Lanžhot nadechl k závěrečnému náporu a i když Pelhřimovští srdnatě bojovali za zisk senzačního vítězství a dřeli týmově pro klub, domácím se podařilo 4 minuty před koncem díky Svobodovi vyrovnat - 2:2. Tento stav již pak vydržel až do konce utkání. Nutno podotknout, že remíza je zasloužená.

Trenér Richard Zeman: "Před zápasem bychom bod z Lanžhota brali a vlastně ho bereme i po zápase. Měli jsme konečně i trochu štěstí, které nám v minulých zápasech chybělo. Nastoupili jsme bez šesti hráčů základu, z toho chyběli tři z obrany. Měli jsme tam pět devatenáctiletých kluků a říkal jsem jim, že to pro ně bude v Lanžhotě vyšší fotbalovýlevel. Takový křest ohněm. Byl jsem na ně zvědavý a oni se s tím vypořádali výborně. Pro nás je to každopádně další bod k záchraně z hřiště výborného soupeře."
(Zdroj: breclavsky.denik.cz. Na těchto stránkách naleznete i fotogalerii ze zápasu.)