od BH dne 04.11.2019 v 20:58
Muži | TJ Sapeli Polná – FK Pelhřimov 0:0 (0:0)

Muži | TJ Sapeli Polná – FK Pelhřimov 0:0 (0:0), 1. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 3. 11. 2019, Stáj.

Rozhodčí: Jakub Voneš – Vít Burian, Petr Zadina.
Delegát: Karel Vidlák.
ŽK: 1:1.
60 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJiří KordíkMichal NaniašJeníík Homolků – Martin Kostroun, D. Poul (K), Vojta Poul (60. David Viktora), Toby Mazanec (73. Andrej Fikar) – Tomáš MazáčKuba Chadim (85. Lukáš Bednář).

První listopadovou neděli zamířil FK Pelhřimov na hřiště do Stáje, kde hraje své domácí zápasy TJ Sapeli Polná. Úvod utkání se odehrával dle očekávání. Pelhřimovští byli aktivní a již od prvních minut se hrálo před brankou domácích. Ti se soustředili především na defenzívu a čekali na svou šanci v podobě rychlého brejku nebo standartní situace. Prvních dvacet minut bylo v naprosté dominanci hostů, po solidních akcích se k zakončení postupně dostali Daniel PoulVojta PoulMartin KostrounMartin Skořepa, avšak změna skóre nepřicházela. Ve 30. minutě se osmělil Jeníík Homolků, z levé strany se dostal do pokutového území. Šanci připravil přihrávkou pod sebe pro Kuba Chadim, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou. Ve 37. minutě se po pravé straně vyměnili míč Jiří Kordík a Martin Skořepa, který naservíroval přihrávku mezi penaltu a velké vápno na Toby Mazanec. Ten však v nadějné pozici bránu minul. V závěru první půle stojí za zmínku ještě střelecké pokusy Tomáš MazáčMartin KostrounVojta Poul - do kabin se ale šlo za bezbrankového stavu 0:0.

V druhé části se obraz hry nezměnil. Hráči Pelhřimova stále bušili do obranného valu domácích, do největší příležitosti v utkání se dostal pelhřimovský kapitán a osobnost týmu Daniel Poul. Ze stopera domácích udělal figurínu a postupoval sám na brankáře. Bohužel neměl dobře seřízená střelecké mířidla. Další možnost ke skórování měl hostující sniper Tomáš Mazáč. Po kombinaci na pravé straně dostal ideální přihrávku od aktivního Martin Skořepa na malé vápno, bohužel ale míč v dobré pozici minul. Jediný hráč, který musel mrznout, byl hostující brankář Luky Holický. Za celý zápas nemusel řešit jedinou složitější situaci. Závěr utkání dohrávali pelhřimovští v křeči s neustálou snahou vyválčit všechny body, naopak domácí s vidinou nečekaného zisku tahali čas a polehávali. Ani série standartních situací favoritovi nepomohla, a tak utkání skončilo překvapivou remízou.

FK Pelhřimov tedy přezimuje na čele tabulky Krajského přeboru Vysočiny se čtyřbodovým náskokem na okresního souseda ze Žirovnice.