od BH dne 10.08.2020 v 17:06
Muži | TJ Nová Ves – FK Pelhřimov 3:1 (3:1)

Muži | TJ Nová Ves – FK Pelhřimov 3:1 (3:1), 1. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 9. 8. 2020, Nová Ves u Nového Města na Moravě.

Branky: 20. Komínek, 25. Nečas, 40. vlastní – 28. Jeníík Homolků.

Rozhodčí: Jakub Voneš – Jan Kliner, Vít Burian.
Delegát: Roman Šoukal.
ŽK: 4:3.
300 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Vojta Kotek, Jakub Rejthar, Michal NaniašJeníík Homolků – Vojta Poul (68. David Viktora), Daniel Poul (K), Jakub Vlk, Oskar Točík (62. Tomáš Mazáč) – Toby Mazanec (46. Pavel Benda), Ondřej Blažek.

V prvním mistrovském utkání zavítali pelhřimovští hráči do Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Do zápasu vstoupili oba týmy aktivně a hosté si vytvářeli jen náznaky gólových šancí. Produktivnější tak byli domácí, kteří jako první změnili skóre. Získaný míč na středu hřiště se po rychlé akci z levého křídelního prostoru dostal prudkou přihrávkou do pokutového území hostů. První střelu domácích ještě zvládl vyrazit gólman Luky Holický, ale na dorážku hráče Komínka už nedosáhl a novoveští se dostali ve 20. minutě do vedení. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po průniku po pravé straně přišla přihrávka na hranici pokutového území, kde měl hráč domácích Nečas dostatek času na křížnou střelu a ve 25. minutě navýšil vedení domácích na 2:0. Poté převzal otěže utkání FK Pelhřimov a po rohovém kopu se do vyložené šance protlačil Daniel Poul, jeho střelu však zázračně vychytal gólman domácích. Gólová přestřelka pokračovala, tentokrát se radovali hosté a ve 28. minutě snížili. Po rozehrání rohové kopu a odraženém míči, centroval hostující hráč zpět před bránu na Homolku. Ten se trochu neobvykle po rohovém kopu ocitl na pravé straně, navedl si míč do pokutového území a prostřelil gólmana na zadní tyč. Následně se ke slovu opět dostali domácí hráči. Po sporné situaci na středu hřiště, využili zmatku v obraně hostů a nastřelili míč před gólmana, kde si nešťastně jeden z pelhřimovských srazili míč do vlastní brány. Hosté mohli ještě snížit v samotném závěru poločasu. Po sérii rohových kopů se v slibné příležitosti ocitl Daniel Poul, ale jeho zakončení skončilo pouze na břevně. První polovina utkání tak vyzněl lépe pro domácí, do kabin se odcházelo za stavu 3:1.

Do druhého poločasu nastoupili Pelhřimovští s odhodláním otočit nelichotivý stav zápasu. Hned v úvodu si vytvořili šance, které však nezužitkovali. Poté se průběh druhého dějství vyrovnal, hrálo se bez vážnějších šancí na obou stranách. Hosté ještě nastřelili Daniel Poulem břevno a sólový průnik Oskar Točíka nedopadl tak, jak by si pelhřimovský útočník představoval. Konec utkání si už domácí pohlídali, kouskovali hru, plně využili možnosti střídání a nedovolili hostům korigovat výsledek.

Na úvod sezóny se Pelhřimovským bohužel nepovedlo urvat tři body, a tak nezbývá než složit reparát příští týden proti Šebkovicím. Utkání se odehraje v Kamenici nad Lipou, v neděli 16.8.2020 od 16:30 hod.