od BH dne 01.05.2023 v 20:59
Muži | TJ Nová Ves – FK Maraton Pelhřimov 0:2 (0:1)

Muži | TJ Nová Ves – FK Maraton Pelhřimov 0:2 (0:1), 20. kolo Krajského přeboru, neděle 30. 4. 2023, Nová Ves.
Branky: 34. Vopálenský, 67. Fialka.
Rozhodčí: Pavel Rosický – Radim Holub, David Landsmann
ŽK: 5:2.
74 diváků.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Vopálenský. Niederle, Hotovec, Fikar (69. Vlk) – Fialka (82. Adam), Poul (69. Morava).
Další mistrovské utkání sehráli pelhřimovští fotbalisté na půdě Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Na pěkném hřišti narazili na prozatím snad nejlepšího jarního protivníka.
Téměř od úvodu utkání se hrál fotbal stylem nahoru – dolů. Na začátku střílel na bránu domácích Niederle, ale gólově se tentokráte neprosadil. Ve 14. minutě fauloval před vápnem Viktora a domácí zahrávali standardku. Střela po zemi se zastavila o zeď postavenou z hostujících hráčů, následný pokus šel s přispěním teče hostujícího hráče nad bránu a domácí tak z toho vykřesali alespoň rohový kop. Centrovaný míč z vápna odhlavičkoval Fialka. O minutu později měli domácí další rohový kop, ten se jim nevyvedl a Pelhřimovští šli do brejku. Ten bohužel zastavil útočný faul a rozehrávali tak Novoveští. V 17. minutě byl téměř na půli faulován Fialka. Celá akce, bohužel pro hosty, skončila v autu. Ve 30. minutě vybojoval roh Viktora. Rozehrál jej Homolka, domácí fotbalisté však odvrátili míč do autu. Ve 34. minutě nejdříve zastavil Hotovce v šanci domácí Nečas a rozehrávali Pelhřimovští. Niederle přihrál míč Homolkovi, ten mu jej vrátil zpět. Následoval centr do vápna, kde byl důraznější než novoveští obránci Vopálenský a hlavičkou překonal domácího kapitána Fuksu v bráně 0:1. Do konce první půle se již skóre neměnilo a tak do kabin šli o přestávce spokojenější hostující fotbalisté.
Do druhého poločasu nastoupil Pelhřimov beze změn v základní sestavě. Ve 49. minutě přišla veliká šance na vyrovnání pro domácí, útočník Nové Vsi hlavičkoval těsně vedle Holického brány. O dvě minuty později trefuje náruč Holického Kuchta, jehož jmenovec se v tu dobu činil v ligovém utkání v Liberci. V 53. minutě vyslal povedenou přihrávku ulicí Poul Vopálenského, ten sám na bránu ale nestihl pořádně zakončit, gólman Fuksa stihl včasným vyběhnutím uhasit požár. Další úspěšný zásah si připsal zhruba o minutu později. V 55. minutě odvraceli stoprocentní šanci hostů domácí borci na roh. Ten zahrával tentokráte Niederle a ani tentokrát hosté neuspěli, zakončovali nepřesně. V 58. minutě hosté opět faulovali před vápnem. K míči se postavil Petr Šandera, trefil pouze náruč gólmana Holického. V 66. minutě si pelhřimovský gólman připsal další úspěšný zákrok a protože Forchtsam byl důraznější než povolují pravidla, bylo to ještě s faulem od domácího hráče. V 67. minutě využil chybné rozehrávky domácího gólmana Fialka a navýšil střelou po zemi zprava vedení pro hosty o dvě branky. Domácí ovšem neskládali zbraně a bojovali až do konce. Jednu z posledních pěkných akcí předvedli Pelhřimovští v 87. minutě, kdy po akci po pravé straně přihrával do vápna Vlk, finálku ale Forchtsam odkopl na roh. Z něj již hosté nic nevytěžili a tak si z Nové Vsi odvezli tři body za výhru 0:2.
Trenér Richard Zeman: „Na poměry přeboru se hrál nadstandardní zápas, chtěl bych ocenit výkon dobře připraveného soupeře a kvalitní hrací plochu. My jsme podali velmi dobrý týmový výkon včetně celé lavičky, a díky tomu došli ke kýženému výsledku.“