od BH dne 15.06.2020 v 21:25
Muži | TJ Nová Včelnice – FK Pelhřimov 3:4 (3:1)

Muži | TJ Nová Včelnice – FK Pelhřimov 3:4 (3:1), pátek 12. 6. 2020, Nová Včelnice.

Branky FK Pelhřimov: Jiří Kordík, Daniel PoulMichal Naniaš,
Honzík Bumbálek

Sestava FK PelhřimovJan Sochor (46. Luky Holický) – Andrej Fikar (46. Martin Skořepa), Jakub Rejthar, Michal Naniaš, Jiří Kordík (46. Honzík Bumbálek) – Vojta Poul (75. Daniel Poul), David Viktora (46. Heřmánek) – Jakub Vlk (46. Fanta, 60. Jakub Vlk) – Daniel Poul (46. Oskar Točík), Jeníík Homolků – Toby Mazanec (46. Tomáš Mazáč)

První poločas byl ze strany hostujícího celku naprostá katastrofa. Dobře hrající domácí předčili svého soupeře ve všech aspektech hry. Byli rychlejší, důraznější, dobře sbírali odražené míče. Není proto divu, že ve 30. minutě svítil na časomíře překvapivý stav 3:0. O korekci výsledku prvního poločasu se zasloužil Jiří Kordík, který tečoval střelu Jeníík Homolků mimo dosah domácího brankáře. Z pohledu pelhřimovských poločas hrůzy skončil 3:1 pro tým hrající I.A třídu Jihočeského kraje.

Do druhé poloviny zápasu nastoupil FK Pelhřimov v lehce obměněné sestavě, očekávalo se od něj výrazné zlepšení hry a náprava debaklu z prvního poločasu. Výkon pelhřimovského mužstva se výrazně nezlepšil, ale domácí se již k dalšímu skórování nedostali. Jejich šance byla schopná odvrátit obrana hostí nebo vychytat střídající brankář Luky Holický. Pelhřimovští se postupně dostávali ke gólovým šancím a první snížení přinesl Daniel Poul. Zkušený středopolař zpracoval odražený míč na hranici pokutového území a prostřelil gólmana ranou pod břevno. Vyrovnávací gól pro Pelhřimov vstřelil Michal Naniaš, když se po centru z pravé strany dostal k zakončení hlavou a v koncovce se nemýlil. Čtvrtý gól hostů padl v posledních minutách zápasu, poté co si Honzík Bumbálek navedl míč do středu a překonal gólmana přízemní střelou na přední tyč. Tímto skončil páteční zápas výsledkem 4:3 pro FK Pelhřimov.

Utkání tedy skončilo očekávanou výhrou favorita, ale průběh zápasu mnohé asi překvapil. Dalším soupeřem A mužstva FK Pelhřimov bude tým z Havlíčkova brodu, utkání se odehraje na soupeřově hřišti, v sobotu od 17:00 hodin.