od BH dne 20.10.2019 v 21:13
Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 0:2 (0:1)

Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 0:2 (0:1), 12. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, sobota 19. 10. 2019, Speřice.
Branky: 9. Martin Kostroun, 71. Tomáš Mazáč.

Rozhodčí: Karel Pojezdný – Daniel Hanzl, František Porupka.
Delegát: Václav Hrkal.
ŽK: 3:3.
ČK: 1:0 (64. Vlček).
180 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin Skořepa (86. Matěj Šimák), Jakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků –
Martin Kostroun, D. Poul (K), Jakub Vlk (45. Toby Mazanec), Vojta Poul (76. David Viktora) – Tomáš Mazáč, Lukáš Bednář (69. Kuba Chadim).

V sobotu zavítali pelhřimovští na hřiště do Speřic, kde je nečekalo vůbec jednoduché utkání. Jednalo se o souboj týmů z horní poloviny tabulky, hostitelé se navíc mohli pochlubit nejlepší bilancí ze všech týmů KP v utkáních na domácím stadionu.
Úvod utkání patřil hostům z Pelhřimova, kteří svůj počáteční tlak zužitkovali už v 9. minutě. Po standardní situaci Michal Naniaš, zakončoval osamocený Martin Kostroun střelou na přední tyč a poslal svůj tým do vedení 0:1. Poté se utkání odehrávalo především ve středu hřiště, hosté se snažili hrozit dlouhými nákopy za obranu. Největší šanci domácích po rohovém kopu zlikvidoval bravurně Luky Holický. Konec prvního poločasu byl plný důrazných soubojů, k větším šancím se ani jedno mužstvo už nedostalo. Do kabin se tedy šlo za výhodnějšího stavu pro hostující Pelhřimov, který měl výhodu jednobrankového vedení.

Druhá půle se odehrávala ve vysokém tempu, hráči podstoupili plno osobních soubojů, ale k významnějšímu ohrožení obou brankářů nedocházelo. V 64. minutě přehnal svůj důraz domácí hráč Vlček, obdržel červenou kartu za surový zákrok na brankáře Luky Holický. V 71. minutě po autovém vhazování Jeníík Homolků, prodloužil Kuba Chadim míč za sebe na Tomáš Mazáč, který postupoval sám na brankáře Žáčka. Zvolil své oblíbené zakončení, bezmocnému brankáři domácích udělal kličku a dával do prázdné brány na 0:2. V 75. minutě rozehrával rohový kop Vojta Poul domluveným signálem na Michal Naniaš, ten z prvního dotyku vystřelil. Jeho pumelici domácí brankář vyrazil před sebe, kde se Jakub Rejthar snažil placírkou dorazit míč do sítě. Jeho střela však skončila na břevně domácí svatyně. V 80. minutě svého spoluhráče napodobil David Viktora, po jeho zakončení z hranice pokutového území orazítkoval míč stejnou část brankové konstrukce. Posledních deset minut se dohrávalo v poklidu, hosté si vítězství pohlídali a připsali tak na svůj účet další tři punkty.

Příští neděli se nečekaně odehraje zápas podzimu FK Pelhřimov – TJ Nová Ves. Že se o čelní příčky budou prát pelhřimovští se dalo čekat, ale druhé místo našeho dalšího soupeře je překvapením.