od BH dne 29.04.2024 v 21:02
Muži | TJ Dálnice Speřice - FK Maraton Pelhřimov 1:0 (0:0)

Muži | TJ Dálnice Speřice - FK Maraton Pelhřimov 1:0 (0:0), 23. kolo MSD-D, neděle 28. 4. 2024, Speřice.

Branka: 87. Svoboda

Rozhodčí: Jiří Slabý - Radim Holub, Marek Žaloudek
Delegát: Václav Briksa.
ŽK: 2:2.
450 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Zacha, Rajtmajer, Šimon, Vacek – Homolka, Niederle, Poul, Hotovec, Fialka – Adam.

O výsledku divizního utkání mužů ve Speřicích rozhodla jediná branka v závěrečných minutách utkání.

V úvodních minutách utkání si oba týmy vytvořili několik slibných gólových příležitostí. V 6. minutě se v šanci ocitl Adam, jeho střelu domácí gólman vyrazil na roh. Následovala série standardek pro domácí tým, všechny však zůstaly gólově nevyužity. Ve 23. minutě předvedli hosté povedenou kombinaci, do střely se ale Niederlemu postavil domácí bránící hráč. Ke konci první půle ještě musel zasahovat hostující gólman Leška, když prudkou střelu vytáhl na roh. Z něj gól nepadl, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce měli více navrch pelhřimovští fotbalisté, ale ani jednu s několika šancí v gól proměnit nedokázali. Naopak domácí hráči obětavě padali do střel, aby zabránili pohromě. V 76. minutě to byla gólovka po průniku Moravy po pravé straně, kdy se poté střelecky neprosadil Niederle. Další šance přišla vzápětí, střelu ale vyráží domácí gólman Moravec. Další pokus ohrozit bránu v podání Homolky poté zblokoval domácí obránce. V 79. minutě střelu hostí z odrazky zblokovali domácí na roh, ten rozehrál Niederle, ale celá akce skončila odkopem Moravce. V 82. minutě nedokázal nikdo z hostí ve skrumáži v brankovišti domácích dotlačit míč do brány. A tak přišel trest, v 87. minutě se prosadil domácí Svoboda a vstřelil tak jedinou branku utkání 0:1.

Trenér Richard Zeman: „Začátek utkání přinesl fotbal nahoru dolů se šancemi na obou stranách, soupeř si je vytvořil po standardních situacích, my ze hry. Ve druhé půlce prvního poločasu jsme párkrát propadli ve středu pole a domácí byli nebezpečnější. Po přestávce už jsme byli lepší a měli řadu možností strhnout vítězství na svou stranu. Zatímco soupeř v utkání obětavě zblokoval čtyři pět gólových střel a kýžený gól jsme do brány nedotlačili, my jsme zaváhání brankáře napravit nedokázali. Prohráli jsme bitvu, ale ne válku.“