od BH dne 19.09.2023 v 20:11
Muži | Tatran Žďírec nad Doubravou – FK Maraton Pelhřimov 4:1 (3:0)

Muži | Tatran Žďírec nad Doubravou – FK Maraton Pelhřimov 4:1 (3:0), 7. kolo MSD-D, neděle 17. 9. 2023, Žďírec nad Doubravou.

Branky: 7. Vopršal, 33. Veselský, 45. Svoboda, 92. Klimeš – 90. Pavlas (vlastní)

Rozhodčí: Svoboda Patrik – Terber Ondřej, Landsman David.
Delegát: Prokop Jan
ŽK: 1:1.
Diváci: 220.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Morava (85. Mareš), Niederle, Smejkal (71. Poul), Fikar (46. Adam) – Fialka (71. Honzl), Mazáč (45. Zacha).

Již ve 4. minutě zahrávali domácí fotbalisté rohový kop, do vápna míč nacentroval Málek. K zakončení se Ždírec nakonec nedostal, navíc Pavlasovi byl odpískán faul na hostujícího gólmana Pecha. V 6. minutě došlo před vápnem při odehrávání míče k nedorozumění gólmana Pecha a obránce Vacka, kteří se srazili a Vopršalovi se zcela odkryla cesta a do prázdné brány se nemohl netrefit – 1:0. V 11. minutě vybojoval míč Mazáč, vzápětí ho nedovoleně na půli hřiště zastavil domácí kapitán Novotný. Dlouhý balon do vápna si našel pouze hlavu domácího stopera. Pár minut na to zahrávali Ždírečtí další roh, kdy do vápna nacentroval míč opět Málek. Nebezpečný míč odvrátil hlavou kapitán hostí Homolka. Ve 20. minutě se ozvali i hosté. Po centru Fialky pálil z první Fikar, bohužel pro hosty nad bránu Gregovského. Tři minuty na to chytil Pech centrovaný míč do vápna po rohu Novotného. Ve 24. minutě zbytečně zfauloval na půli hřiště Niederleho domácí hráč Pavlas a uviděl za to žlutou kartu. Centrovaný míč do vápna následně jeden z domácích hráčů odhlavičkoval, míč vrátil zpět před bránu Viktora, hosté se však ke koncovce nedostali. Ve 29. minutě podruhé během chvíle fauluje domácí Vopršal, z výhody ale hosté opět nic nevytěžili. Neúspěšní byli i v šanci z 30. minuty. Naopak domácí skórovali podruhé, a to když ve 34. minutě Pelhřimovští doslova opět darovali domácím další branku – 2:0. Aby toho nebylo málo, tak gólem do šatny upravil na poločasových 3:0 ve 45. minutě Svoboda.

Do druhé půle šli hosté s další změnou oproti základní sestavě, Fikara nahradil Adam. Ještě před koncem půle střídal Mazáč a byl nahrazen Zachou. Ve druhé půli hosté sice zabrali, ale gól soupeři vstřelit nedokázali. Ve 47. minutě měli domácí standardku, když míč nacentrovali do vápna, zakončení šlo nad bránu Pecha. Tři minuty na to hosté pěkně zakombinovali, Morava v koncovce nebyl přesný a mířil nad bránu Gregovského. V 59. minutě hlavičku Moravy vykopl z brány obránce. Domácí si již v tu dobu herně kontrolovali pohodlný třígólový náskok. V 78. minutě zakončoval Poul, jeho střela však mířila vedle. Skóre se měnilo až v samotném závěru utkání, když nejdříve v 90. minutě si Pavlas vstřelil vlastní branku – 3:1. A vzápětí téměř po rozehrávce ještě Ždírec zasadil nekoncentrovaným hostům čtvrtý úder – 4:1, když se trefil Klimeš.

Trenér Richard Zeman: „Ždírec není v divizi prvním soupeřem, kterého jsme posadili do sedla, a darovali mu snadné vítězství. Na první i druhý gól jsme domácím přihráli sami, třetí jsme dostali do šatny z přetaženého rohu, na který byli hráči připraveni. Když si v poslední minutě soupeř vstřelil vlastní gól, tak jsme hned z rozehrávky inkasovali počtvrté. Jsme zatím ve vyšší soutěži za pěkné nazdárky. Bohužel.“