Muži | Slavoj Polná – FK Pelhřimov 1:1 (1:0)

Muži | Slavoj Polná – FK Pelhřimov 1:1 (1:0), neděle 2. 8. 2020, Polná.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor) – Martin Skořepa (22. Kotek), Rejthar, Michal Naniaš (71. Matěj Šimák), Jeníík Homolků – Jakub Vlk (63. Andrej Fikar), Vojta Poul, Daniel Poul (71. David Viktora), Toby Mazanec (63. Tomáš Mazáč) – Oskar Točík, Blažek (63. Honzík Bumbálek).

Branky: 5. Voráč – 68. Daniel Poul

Generálku před vstupem do nové sezóny 2020/2021 absolvovali A muži v neděli za deštivého počasí na půdě divizní Polné, kterou nově vede bývalý trenér Pelhřimova a Humpolce, Ján Kubík.

Domácí začali zostra, vedení se ujali již v 5. minutě utkání, když ve vápně důrazný Voráč zužitkoval centr zprava a hlavičkou poslal míč na zadní tyč Luky Holický branky – 1:0. V 19. minutě se dostali ke slovu pelhřimovští hráči, když Daniel Poul poslal zleva před Čermákovu bránu pěkný centr, jeho spoluhráči se ovšem k hlavičce nedostali. Ve 28. minutě chyboval na pravé straně obrany Rejthar a hráč domácích se tak ocitl tváří v tvář gólmanovi Pelhřimova, pálil ovšem naštěstí jen do boční sítě. O dvě minuty později vyslal pozdrav na Čermáka Blažek, jeho pěkná střela bohužel pro Pelhřimov šla těsně vedle levé tyče polenské branky. 35. minuta nabídla standardku pro Pelhřimov po ruce domácího hráče, střelu Michal Naniaš Čermák bez problémů chytil. Ve 44. minutě mohli domácí z protiútoku navýšit skóre, když přečíslili hostující obranu, Jakub Vlk se ale stihl vrátit a uklidit míč do bezpečí. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Polnou.

Pelhřimov nezopakoval ospalý nástup do druhé půle ze zápasu v Kamenici n. Lipou a v úvodních minutách byl aktivnějším týmem na hřišti. Hned ve 46. minutě přišla od Kotka Blažkovi pěkná přihrávka, následnou střelu ale zblokoval obránce Polné. V 52. minutě poslal centr na Blažka Michal Naniaš, střelu gólman domácích vyrazil, odrazku poslal těsně nad břevno Daniel Poul. V 68. minutě přišla fotbalová paráda – na jejím počátku byl faul Šerého na Tomáš Mazáč, který postupoval sám na gólmana. Nařízenou standardku hosté využili ku svému prospěchu. Po zahraném signálu s Michal Naniaš krásně obstřelil zeď Daniel Poul a zařídil tak svému týmu vyrovnání – 1:1. O dvě minuty později zahrozili domácí, jejich standardku odvrátil Michal Naniaš na roh, následnou hlavičku hráče Polné Jan Sochor chytil. V 83. minutě stáli při Pelhřimovu všichni svatí, po střele domácího hráče zazvonila levá i pravá tyč, míč naštěstí nepřekročil brankovou čáru a tak na konci utkání zůstal stav zaslouženě nerozhodný 1:1.

„Utkání splnilo cíl generálky… aktivní soupeř nám v prvním poločase dělal problém hlavně svým pohybem, postupem času se hra vyrovnala a dokázali jsme na tuto situaci reagovat a vstřelit vyrovnávací branku. Další šance jsme si pak vytvořili jak my, tak i soupeř. Celkově hodnotím utkání pozitivně, jedinou kaňkou je zranění našeho obránce Martina Skořepy. Snad bude brzy schopen se zpět zapojit do hry,“ trenér Pavel Regásek.

Příští víkend, po předlouhé pauze, obují hráči kopačky na soutěžní klání. Rozběhnou se opět ostrá utkání o body, pelhřimovští k prvnímu mači zajíždějí na hřiště do Nové Vsi (neděle od 16:30 hod.).