od mates dne 30.03.2024 v 22:13
Muži | Slavoj Polná - FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:1)

Muži | Slavoj Polná - FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:1), 19. kolo MSD-D, pátek 29.3.2024, Polná.

Branky: 42. Niederle.

Rozhodčí: Roman Labaš – Michal Pospíšil, Radek Matulík.
Delegát: Jiří Peřinka.

ŽK: 3:5.

Sestava: Leška – Homolka, Rajtmajer, Šimon, Viktora – Zacha (82. Honzl), Niederle (71. Hotovec), Poul, Smejkal – Jiřík (86. Adam), Morava (71. Fikar).

Hosté přijeli do Polné napravit nepovedený zápas z minulého kola ve Žďáru nad Sázavou a to se jim podařilo na jedničku.

První standardní situaci si domácí vytvořili ve 25. minutě, když Poul zblokoval jejich střelu na roh. Vošmerův centr našel ve vápně pouze Niederleho, který míč odhlavičkoval a umožnil hostům přechod do protiútoku. Ve 34. minutě si s přispěním domácího gólmana mohl standardní situaci zahrát i Maraton. Rohového kopu se ujal Homolka, nacentroval míč do vápna, nicméně hlavičkující Rajtmajer poslal míč vedle. Další rohový kop vybojoval o 3 minuty později Morava. I z něj hosté vedoucí branku utkání nevytěžili. Stejně tak se střelecky neprosadil ve 38. minutě Viktora. Ve 41. minutě se Pelhřimov konečně ujal vedení, přímo z rohu překonal domácího gólmana Dubu typickou "niederlovkou" záložník Niederle - 0:1. Těsně před odchodem do kabin hosté museli ubránit standardku domácích. Pohotový stoper Šimon odkopl míč do bezpečí.

V 54. minutě byl hostům odpískán nedovolený zákrok a Polenští tak měli zajímavou standardní situaci. Centr do vápna na roh odvrátil Rajtmajer. Jeho rozehrání se domácím nezdařilo a pelhřimovští vyvezli míč ven. V 60. minutě přišla další obrovská příležitost hostí skórovat. Důrazný Jiřík přihrál z pravé strany míč Smejkalovi, jeho povedenou střelu Duba vytěsnil na roh. Standardku rozehrál Niederle, Šimon bohužel netrefil ideálně míč. Slavoj přešel do protiútoku. Na konci celé této akce stál v pozoru gólman Leška. V 64. minutě měli domácí příležitost k vyrovnání, nicméně nevyužili ani jeden ze dvou rohových kopů. V 73. minutě přišla další šance na navýšení skóre pro hosty, útočná akce skončila pouze střelou Viktory nad domácí bránu. V nastaveném čase ještě měla Polná velikou příležitost k vyrovnání prostřednictvím útočníka Žily, kterého stoper Maratonu včas zarazil. Pelhřimovští si tak zaslouženě odváží všechny tři body.

Trenér Richard Zeman: "Přijeli jsme do Polné pro 3 body a po poctivém výkonu jsme si je odvezli. Pomohli jsme si standardní situací a odrazili se k výhře kvalitní obrannou fází. V útoku jsme byli nevýrazní a ve druhé půli zahodili dvě šance na druhý gól. Až v nastavení měl gól na hlavě Žila, ale stoper Rajtmajer vyrovnání nedopustil. Dnes jsme byli na utkání dobře nastaveni v hlavách."

Autor fotografií: Ivo Havlík