od BH dne 07.10.2019 v 20:37
Muži | SK Přibyslav – FK Pelhřimov 1:5 (0:2)

Muži | SK Přibyslav – FK Pelhřimov 1:5 (0:2), 10. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 6. 10. 2019, Přibyslav.
Branky: 3., 87. D. Poul, 11. Tomáš Mazáč, 51. Toby Mazanec, 90. Jeníík Homolků.

Rozhodčí: Martin Havlín – Daniel Hanzl, Jan Fotr.
Delegát: Jaroslav Petřivý.
ŽK: 1:3.
70 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jiří KordíkJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků – Martin Kostroun, D. Poul (K), Jakub Vlk (90. Matěj Šimák), Vojta Poul (71. David Viktora) – Tomáš Mazáč (88. Lukáš Bednář), Kuba Chadim (46. Toby Mazanec).

Utkání na hřišti předposledního týmu tabulky nemohlo pro hosty začít lépe. Hned ve 3. minutě otevřel skóre utěšenou střelou ze střední vzdálenosti D. Poul, kdy jeho projektil skončil u vzdálenější tyče domácí svatyně. Další rychlý políček domácí obraně uštědřil v 11. minutě Tomáš Mazáč. Nejlepší střelec krajského přeboru zužitkoval kolmou přihrávku od D. Poula, hokejovým "blafákem" obešel brankáře a zasunul míč do prázdné brány. Přibyslavští se mohli nadechnout vzápětí, měli tu nejlepší příležitost. Stoper Michal Naniaš špatně rozehrál na Jakub Rejthar, který podstoupil souboj s domácím útočníkem. Hostující bek nešťastně zahrál rukou v pokutovém území hostů, rozhodčí nezaváhal a ukázal na penaltový puntík. Luky Holický však své spoluhráče podržel, vystihl stranu a zneškodnil šanci domácího týmu na korigování stavu. Po zbytek poločasu měli hostující hráči více míč na svých kopačkách, ale žádná zásadní šance se již neurodila. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2 pro hosty.

I start druhého poločasu patřil lídrovi tabulky, nejprve po diagonálním pasu prošel mezi dvěma hráči Jiří Kordík, ale v přímé konfrontaci s domácím gólmanem neuspěl. O chvíli později se již pelhřimovští hráči z gólu radovali. Vojta Poul převzal míč na úrovni středového kruhu hřiště, našel kolmou nahrávkou mezi stopery Toby Mazanec a ten střelou na přední tyč zvýšil na 0:3. Poté se radovali také domácí, kteří korigovali nepříznivý stav po ztrátě Pelhřimova ve středu hřiště. Nekompromisní střelou se prosadil Vostál. Z dění v druhé půli určitě stojí za zmínku povedený přímý kop Michal Naniaš, který domácí gólman skvělým zákrokem vytáhl na břevno. Poté následovala pasáž nakopávaných míčů, kterou přerušil až druhý gól D. Poula. Hostující středopolař si nejprve hlavou přiklepl míč doběhu a střelou k tyči vsítil čtvrtý gól hostů. V poslední minutě zápasu se ještě prosadil Jeníík Homolků, střelou z hranice pokutového území uzavřel na konečných 1:5. Pelhřimovští si tak udrželi první pozici v tabulce krajského přeboru.

Další, v pořadí 11. díl seriálu jménem Krajský přebor, se bude odehrávat pro pelhřimovské na domácí jevišti a sokem jim bude tým FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, který je prozatím jen stínem toho obávaného souboru z loňské sezóny.