od BH dne 20.04.2022 v 13:42
Muži | SK Přibyslav – FK Maraton Pelhřimov 2:4 (0:2)

Muži | SK Přibyslav – FK Maraton Pelhřimov 2:4 (0:2), 18. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 17. 4 2022, Přibyslav.

Branky: 59. Vopršal (PK), 71. Bačkovský – 18. a 50. Vopálenský, 17. Homolka, 86. Blokeš.

Rozhodčí: Straka – Beneš Jiří, Nebola.

Delegát: Švarc.

ŽK: 1:3.

ČK: 1:0.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Šimon, Rejthar (73. Blažek) – Vopálenský (73. Blokeš), Poul V., Kostroun, Fikar – Benda, D. Poul (81. Viktora), Vlk (88. Adam).

Na půdě týmu z Havlíčkobrodska začali lépe hostující fotbalisté. Již ve 2. minutě zahrávali rohový kop. Chumlem hráčů se ale před branku neprobil Dan Poul a tak domácí gólman Pazderka ani nemusel zasahovat. První pozdrav na bránu Pelhřimova vyslal domácí Bačkovský, zamířil však vysoko nad. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Pazderky střelou zdálky Benda, domácího gólmana ale nenachytal. Hosté byli více na míči a v 9. minutě po akci Vopálenského na pravé straně střílel Kostroun, střelu tečoval někdo z domácích hráčů a tak hosté kopali další roh. Ten nejprve obránce Přibyslavi odhlavičkoval, z odrazky střílel pohotově Homolka a zasahovat musel brankář domácích - míč uklidil na roh. Poprvé se síť zatřepetala až v 17. minutě a to na straně domácích, když Kostroun poslal křižnou přihrávku na Homolku a ten prostřelil gólmana 0:1. Rozhodčímu Strakovi ještě ani nestačil zaschnout inkoust v notýsku a hosté skórovali podruhé. Prakticky po rozehrávce využili Pelhřimovští chybu v obraně Přibyslavi a Vopálenský hlavou překonal Pazderku – 0:2. Ve 22. a 24. minutě měli hostující fotbalisté další dva rohy, při tom prvním Benda nacentroval na zadní tyč, kde číhal Vopálenský a pěknou hlavičkou jen těsně minul bránu. Ten druhý zahrával Vojta Poul, míč se snažil z první uklidit do brány Benda, ale ani on nebyl přesný. Ve 33. minutě poslal přesnou přihrávku Kostroun Vlkovi, jeho střelu ke smůle hostů gólman domácích lapil. Jednu z menších šancí měli domácí ve 35. minutě, když po rohu hlavičkoval nad bránu Lešky Strašil. Ve 37. minutě přišla akce Bendy po pravé straně, bohužel pro hosty zakončená střelou vedle tyče. Výhodu rohového kopu nevyužili domácí 3 minuty před odchodem do kabin, když k míči se postavil Vykoukal. Na jím centrovaný míč si naskočil Sibera a hlavičkoval též nad bránu hostí. Do kabin na poločasovou přestávku tak odcházeli spokojenější Pelhřimovští.

Ve 47. minutě upadl po souboji s Vlkem Votava a domácí měli standardku. Zasahovat musel Leška a to úspěšně. V 50. minutě byl na půli faulován Vopálenský. Nedovolený zákrok na svoji osobu pomstil nejlepším možným způsobem, v 51. minutě zužitkoval přihrávku Fikara zprava před bránu a zvýšil svým druhým gólem na 3:0 pro svůj tým. V 57. minutě mohl jít sám na bránu Benda, byl ale zastaven Votavou, zde se ještě nepískalo. Naopak hvizd zazněl na druhé straně v pokutovém území, kde v 58. minutě po souboji o míč s Rejtharem upadl Vopršal a domácí kopali penaltu. Tu s jistotou a bez zaváhání proměnil sám faulovaný a snížil tak na 1:3. V 65. minutě se domácí prezentovali další nebezpečnou střelou, tu Leška vytáhl na roh. Vykoukal ho rozehrál posléze nakrátko na Krčála, hosté ale signál vystihli a gól se nekonal. Varování pro hosty přišlo v 71. minutě, kdy se po nedůrazu obrany ve vápně trefil Bačkovský a rázem bylo skóre jen o jednu branku 2:3. V 77. minutě šel sám na bránu Benda, za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vykoukal, tentokráte již sudí nemohl jinak, než udělit faulujícímu hráči rovnou červenou kartu. V 85. minutě se do šance dostal na pravé straně aktivní Benda, ovšem byl nedovoleně zastaven gólmanem domácích. Přesilovku využili Pelhřimovští v 86. minutě, kdy na konečných 2:4 upravil Blokeš po akci Bendy zprava.

Trenér Richard Zeman: „První poločas jsme hru kontrolovali, dali jsme dva góly, byli střelecky aktivní a jistí vzadu. Mínusem byly jen promarněné standardní situace, kterých bylo hodně. Třetí gól v nástupu do druhé půle hráče ukolébal, ustoupili jsme z kontrolovaného držení míče, zbytečně faulovali a komentovali verdikty rozhodčího. Trestem byly dva inkasované góly, rázem nejistota v zadních řadách a do vyloučení soupeře zbytečné drama.“