od BH dne 07.11.2022 v 21:56
Muži | SK Huhtamaki Okříšky – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0)

Muži | SK Huhtamaki Okříšky – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0), 14. kolo KP Vysočiny, sobota 9. 11. 2022, Okříšky.

Branky: 85. Ryšavý – 52. Fikar.

Rozhodčí: David Landsman - Jaroslav Jahoda, Jaroslav Nebola.
Delegát: Jaroslav Beneš.
ŽK: 2:2 (+ ŽK masér Okříšky Bence R.)
235 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon (43. Fikar), Viktora – Morava, Niederle, Poul, Vopálenský (73. Honzl) – Mazáč (46. Adam), Blokeš (88. Skořepa).

Poslední soutěžní utkání v tomto roce sehráli pelhřimovští fotbalisté na půdě Okříšek, kde se jim v posledních vzájemných zápasech vůbec nedařilo. Ani tentokráte nepřivezli plný počet bodů, z Okříšek – pouze jeden „oříšek“… 1:1.
Lépe začal lídr soutěže. Již ve 4. minutě zahrávali černobílí rohový kop, ten se domácím podařilo odvrátit do autu. Další roh pro Pelhřimov přišel o tři minuty později. Rozehrál jej jeden z nejlepších hráčů krajského přeboru a vyhlášený hlavičkář Niederle, centrovaný míč domácí Zeman odhlavičkoval do bezpečí. Okříšky se střelecky osmělily zhruba ve 13. minutě, míč však letěl nad bránu jejího strážce Holického. Střelecky úspěšný nebyl ani ve 23. minutě Zeman z dálky. Ve 28. minutě šel sám na bránu hostí Bence, ale protože byl zřejmě v ofsajdovém postavení, karma jménem Holický mu nedovolila skórovat. Ve 30. minutě vybojoval pro hosty rohový kop Blokeš. K míči se postavil opět Niederle, legenda v bráně Okříšek, Libor Fiala, centr vyrazila před sebe. O devět minut později gólman domácích a kapitán v jedné osobě zabránil gólu, když zlikvidoval jinak velmi povedenou střelu Mazáče. Z následného rohového kopu hosté vedoucí branku nevytěžili. Skórovat mohli ovšem na druhé straně Okříšky, když ve vápně zůstal na chvíli osamocen Bence. Strážce pelhřimovské svatyně jej opět vychytal. Do konce první půle se ani jeden ze soupeřů do vážnější gólové příležitosti nedostal, a tak do kabin se šlo za stavu 0:0. Kaňkou závěrečných minut první půle bylo zranění stopera Adama Šimona, kterého ve 43. minutě musel vystřídat Fikar.
I druhou půli začali lépe hosté. Již ve 47. minutě se pokusil střelecky prosadit Fikar, z úhlu ale zamířil vedle brány Fialy. O minutu později nechal domácího kapitána v bráně vyniknout hostující Niederle a odmítl tak vstřelit vedoucí branku svého týmu. V 51. minutě kopali rohový kop i okříšští fotbalisté, nekompromisní asistent hlavního sudího signalizoval ofsajd. Gól, který domácí vstřelili, tedy neplatil. Hosté využili následné nesoustředěnosti domácích a prakticky z protiútoku po kombinaci šokovali, když vedoucí branku vstřelil Fikar. V následných minutách domácí trochu přitvrdili v osobních soubojích. V 65. minutě vybojovali Okříšky roh, sice vstřelily gól, ale protože jejich hráč se nacházel v ofsajdovém postavení, což potvrdilo i jestřábí oko, branka nemohla být uznána. V 71. minutě se hosté dopustili nedovoleného zákroku a následovala standardka. Míč na přední tyči odhlavičkoval Homolka. V 74. minutě šel sám na bránu domácích Blokeš. Gólman Fiala dobře přečetl hru, včas vyběhl a i když ho Blokeš přehodil, vracející se obránci stihli míč odkopnout, než přešel brankovou čáru. V 80. minutě mohl vyrovnat střelou zprava Bulant, ale přestřelil. Stejně tak i na druhé straně v 83. Blokeš. Zato v 85. minutě přišla facka pro hostující tým, po chybě hostujícího kapitána a zároveň i pokladníka týmu se prosadil Ryšavý a zaslouženě tak vyrovnal – 1:1.
Trenér Richard Zeman: „První poločas jsme si nevěděli rady s důrazným napadáním protivníka a říkali jsme si o gól. Dvě velké šance domácích chytil Holický, jeho protějšek Fiala zase vytáhl gólovou střelu Mazače. Ten nastoupil se svalovým problémem a po půlce šel ze hřiště stejně jako se zraněným kotníkem stoper Šimon. Změny ale týmu prospěly, Fikar oživil pravou lajnu a Blokeš se začal prosazovat na hrotu. V úvodu druhé půle zahodil velkou šanci Niederle a pak jsme z brejku šli do vedení, poté, co gól pro ofsajd nebyl uznán Okříškám. Závěr jsme tentokrát nezvládli, čtvrthodinku před koncem zazdil sólový nájezd na 2:0 Blokeš a v 85. minutě po chybě nejspolehlivějšího hráče Homolky soupeř vyrovnal. Nutno říct, že zaslouženě. Porážka by pro Okříšky byla krutá, hrály výborně a hrozily ze standardních situací. I když se nám poslední utkání výsledkově ani herně nepovedlo, chtěl bych před celým týmem smeknout. Po čtyřech kolech jsme na čelo ztráceli sedm bodů a přezimujeme s šestibodovým náskokem. Kolem zkušených matadorů Holického, Homolky, Poula a Niederleho rostli zápas od zápasu mladíci a cením si toho, že svou roli perfektně zvládali i hráči z lavičky.“