od BH dne 14.08.2023 v 20:22
Muži | SFK Vrchovina Nové Město n/M – FK Maraton Pelhřimov 5:0 (4:0)

Muži | SFK Vrchovina Nové Město n/M – FK Maraton Pelhřimov 5:0 (4:0), 2. kolo MSD-D, pátek 11. 8. 2023, Nové Město na Moravě

Branky: 40., 58. Jícha, 30. Dobrovolný, 35. Batelka, 45. Partl.

Rozhodčí: Machorek Jakub - Malimánek Marek, Bodeček Adam.

Delegát: Karas Petr.

ŽK: 1:1.

305 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Vacek (66. Šmíd), Hotovec, Viktora (46. Fikar) – Smejkal, Poul, Zacha (80. Tesař), Morava (46. Niederle) – Fialka, Honzl (66. Vopálenský).

Domácí, kteří ještě v uplynulé sezóně hráli MSFL, začali v utkání s nováčkem pěkně zostra. Již v první minutě zahrávali rohový kop. Proti centrovanému míči výborně zasáhl hostující gólman Leška. Pět minut na to vybojoval roh pro Pelhřimov důrazný Zacha. Standardku rozehrával Smejkal, ale gólman domácích míč též vyboxoval jako v úvodu jeho protějšek. Z odrazky pálil Morava vysoko nad bránu. Ve 12. minutě zblokoval domácí centr na roh Homolka. I po jeho rozehrání musel zasahovat Leška a vyrazit míč před sebe. Ve 13. minutě zakončoval po akci z levé strany Homolka. Jeho střelu vytěsnil gólman Vrchoviny na roh. Hostům se jej sice podařilo dobře rozehrát, ovšem pěkný centr do vápna našel pouze hlavu domácího stopera. V 18. minutě fauloval Viktora a domácí tak měli standardní situaci k dobru. Tu ale hosté ubránili. Dvě minuty na to byl faulován Fialka, rozehrávali ovšem domácí fotbalisté a hra zůstává na jejich půli. Ve 23. minutě byl zastaven před vápnem Viktora, jako nedovolený zákrok toto posouzeno nebylo a tak hra pokračovala protiútokem domácího týmu. Ve 30. minutě zahrávala Vrchovina další roh a hlavičkující Dobrovolný se nemýlil – 1:0. Pět minut na to přišel další roh ze strany Vrchoviny, rozehrál jej opět Šteffl a nabíhající Batelka zavěsil přesně pod břevno – 2:0. Napomohla tomu i nedůslednost při bránění ze strany hostí. Ve 40. minutě musel hasit akci domácího Sádeckého Morava, domácí z toho vytěžili další z řady rohů. A opět jej využili gólově a opět za nedůrazného bránění ze strany pelhřimovských fotbalistů. Trefil se Jícha – 3:0. Ve 43. minutě musel opět do akce Leška, když včasným vyběhnutím zmařil šanci Jíchy (po samostatné akci). Ve 45. minutě využili domácí nedorozumění v obraně Pelhřimova a střelecky se prosadil Partl – 4:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy se dvěma změnami v sestavě. Domácí kontrolovali hru a hlídali si zkušeně pohodlný náskok. V 53. minutě měli další standardní situaci, kterou hostující tým ubránil a gól nepřipustil. Vrchovina sice hrála již v poklidu, ale přesto přidala pátý gól, když se v 58. minutě gólově prosadil opět Jícha a to z levé strany po přesné přihrávce od svého spoluhráče, 5:0. Útočnou akci si hosté vypracovali o dvě minuty později, zastavil ji ale ofsajd. V 77. minutě musel po rohovém kopu Vrchoviny opět zasahovat hostující gólman, když centrovaný míč vyboxoval do bezpečí. A protože v 85. minutě se střelecky neprosadil střílející Dobrovolný (po centru z rohu), zůstal tak stav utkání 5:0 pro domácí a ten vydržel až do konce utkání. Favorit tak utkání zaslouženě vyhrál jasným výsledkem.

Trenér Richard Zeman: „Půlhodinu držíme s favoritem krok a pak si necháme dát 4 góly za 15 minut. Tři z rohu a čtvrtý jsme domácím znovu darovali. Chybí nám důraz v obou šestnáctkách.“