od BH dne 06.06.2023 v 23:21
Muži | SFK Vrchovina B – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:0)

Muži | SFK Vrchovina B – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:0), 25. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 4. 6. 2023, Nové Město na Moravě.

Branky: 32. Hlaváč, 57. Slavíček - 76., 82. Honzl.

Rozhodčí: Oldřich Machát - Jaroslav Nebola, Miloš Cirhan.
ŽK: 1:4.
115 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech, Šimon, Vacek, Homolka, Vlk (62. Morava A.), Morava F. (46. Niederle), Hotovec, Fikar (62. Honzl), Viktora, Fialka, Poul D.

Za malé návštěvy, za krásného počasí se hrál ve Vrchovina aréně bezstarostný fotbal. První střelu vyslal na Pecha, Sytař, ale jeho jedovka šla těsně nad břevnem. Po půlhodině se rozjela nátlaková akce domácích, když střelu hostující brankář ještě stačil vyrazit, ale na dorážku Hlaváče již nestačil - 1:0. Těsně před přestávkou po rohu mohli hosté vyrovnat ze závaru, ale na brankové čáře zachránil krajní obránce Blažíček P.

Hned po přestávce mohli hosté vyrovnat bombou z 18 metrů, ale gólman Sáblík kryl i dorážku a svůj tým podržel. Po centru zprava mohl Fialka opět vyrovnat, ale minul svatyni. Nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku se sám do vápna probil Slavíček a střelou na zadní tyč zvýšil vedení - 2:0. Hosté vystřídali a zvýšili svoji aktivitu. Hosté mohli ze standardky snížit, ale proti byl Sáblík. Toho se konečně dočkali v 76. minutě, když na zadní tyč pálil střídající Honzl - 2:1. Po dvou minutách byl k vidění závar před Sáblíkem, ale Polnický odvrátil. To se bohužel nepovedlo ve 82. minutě, kdy se přesně k tyči opět trefil Honzl a vyrovnal - 2:2. Navíc Sáblík pět minut před koncem zápasu, vychytal stejného střelce a zachránil tak domácím alespoň bod za remízu. (převzato z webu SFK Vrchovina)

Hostující trenér Richard Zeman: "První poločas jsme odehráli pomalu, nepřesně a alibisticky. Zahrozili jsme jen dvakrát po rohových kopech. Soupeř byl důraznější, měl větší nasazení a zaslouženě šel do vedení. Po přestávce, s příchodem Niederleho, jsme začali soupeře přehrávat a v desetiminutovém nástupu zahodili velké šance Poul, Fialka a zejména Vlk. Navíc jsme si po ojedinělém brejku nechali dát druhý gól od jediného nebezpečného hráče Slavíčka. Důraz a pohotovost při zakončení předvedl jen střídající Honzl, který měl pět minut před koncem na hlavě i třetí gól. Kromě střídajících hráčů si své odehrál pouze kapitán Homolka."