od dne 12.08.2019 v 15:49
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Šebkovice 2:0 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Šebkovice 2:0 (1:0), 2. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 11. 8. 2019, Pelhřimov.
Branky: 21. Kuba Chadim, 56. D. Poul.
Rozhodčí: Jan Dvořák, Ladislav Petrlík, Jaroslav Kůrka.
Delegát: Miroslav Vrzáček
ŽK: 1:2.
200 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin Skořepa (78. Lukáš Bednář), Jakub RejtharMatěj Šimák (89. Jiří Kordík), Jeníík Homolků – D. Poul (K), Jakub VlkMichal NaniašVojta Poul (71. David Viktora) – Kuba Chadim (46. Toby Mazanec), Tomáš Mazáč (84. Honzík Bumbálek).

K prvnímu mistrovskému zápasu zavítal na naše hřiště nováček soutěže, tým TJ Sokol Šebkovice.
Od prvních minut potvrzoval domácí tým roli favorita, hrálo se převážně na polovině hostů, bohužel bez gólového efektu. Diváci se dočkali změny skóre ve 21. minutě. Prvním střelcem našeho týmu v sezóně 2019/2020 se stal Kuba Chadim, který si zpracoval kolmou přihrávku od D. Poula a křižnou střelou na zadní tyč překvapil hostujícího brankáře. Domácí tým dále držel míč více na svých kopačkách. Z prvního poločasu stojí za zmínku střela Tomáš Mazáč, kterou šebkovický brankář zneškodnil vyražením mimo brankovou konstrukci. První poločas tak skončil hubeným vedením domácího týmu 1:0.

Do druhého dějství domácí nastoupili aktivně s cílem udržet si převahu z prvního poločasu. Jejich snaha se vyplatila v 54. minutě, kdy se střídající Toby Mazanec dostal v pokutovém území k míči a hlavou si jej chtěl připravit k zakončení. Byl však faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil D. Poul. Po navýšení vedení na 2:0 domácí polevili a umožnili soupeři dostat se více do hry. Hosté se dokonce dostali do dvou vyložených šancí. S tou první si pohotově poradil domácí brankař, při druhé neměl útočník Šebkovic dobře seřízená mířidla a jeho zakončení skončilo vysoko nad svatyní domácích. Poté se do hry opět dostali domácí a snažili se dovést zápas do zdárného konce. Za zmínku stojí rozehrání rohu dvojicí Jeníík Homolků - Michal Naniaš, kdy tečovanou střelu druhého jmenovaného hostující gólman s vypětím všech sil vyrazil na roh. Zbytek zápasu se odehrál bez větších šancí a tak zápas skončil výhrou domácích 2:0.
Příští víkend se pelhřimovští chystají na venkovní utkání, které se odehraje v neděli na fotbalovém stadionu týmu HFK Třebíč.