od dne 09.06.2019 v 18:49
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sapeli Polná 3:0 (3:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sapeli Polná 3:0 (3:0), 26. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 9. 6. 2019, Pelhřimov.
Branky: 13. a 42. Tomáš Mazáč, 36. Jeníík Homolků.
Rozhodčí: Rygl – Dvořák, Jonáš. Delegát: Vaněk.
ŽK: 2:2.
200 diváků.
Sestava FK PelhřimovJan Sochor – Martin SkořepaJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků (K) – Daniel PoulTomas Jeri Jerabek (83. Martin Kostroun) – Toby Mazanec (69. Vojta Poul), Pavel BendaTomáš Mazáč – Jakub Vlk (78. Honzík Bumbálek).

V posledním domácím zápase přivítal Pelhřimov soupeře z Polné.V případě vítězství by si domácí zajistili konečnou 2. příčku v tabulce Krajského přeboru Vysočiny.
Od začátku zápasu domácí diktovali tempo hry. Ve 13. minutě Toby Mazanec průnikovou přihrávkou našel Mazáče, který postupoval sám na brankáře. V plné rychlosti mu udělal zkušeně kličku a s přehledem zakončil. Ve 20. minutě rozehrával Michal Naniaš přímý kop, již překonaného brankaře hostí zachránila pravá tyč. Ve 36.minutě Pavel Benda našel krásným centrem Homolku, ten hlavičkou nedal brankáři žádnou šanci a zvýšil na 2:0. Ve 42.minutě našel Michal Naniaš krásným pasem za obranu přes půl hřiště Mazáče a ten hlavičkou přeloboval špatně vyběhnuvšího brankáře Polné. Tato gólová akce stanovila poločasový výsledek na 3:0 pro domácí.

Druhý poločas se i nadále odehrával podle not domácího celku. Jedna z mála akcí hostů, která stojí za zmínku vznikla po centru od rohového praporku a hlavičce útočníka Polné zhruba z deseti metrů. Hostující forvard však míč netrefil přesně a jeho pokus skončil mimo branku domácího brankaře Sochora. Do další velké šance domácích se probojoval Pavel Benda, kdy po přesné přihrávce šel sám na brankáře hostů. Situaci ještě mohl vyšperkovat přihrávkou na nabíhající duo Jakub Vlk a Tomáš Mazáč, ale Pavel se rozhodl pro jinou variantu. Tu mu bohužel brankář Polné překazil vyražením střely na rohový kop. Také pelhřimovský kapitán Jeníík Homolků otestoval Tomáše Hajného střelou z velkého vápna, ale bez kýženého efektu. Hosté se zmohli pouze na nakopávané míče za obranu, ale tím pelhřimovským obráncům práci spíše ulehčovali. Domácím se v druhém dějství zápasu nepodařilo navýšit skóre, i když příležitostí k tomu bylo dostatek. A tak zápas skončil stejným výsledkem, s jakým se šlo o přestávce do kabin.

V příštím, posledním kole Krajského přeboru zavítají naši hráči na půdu 12. celku tabulky FC Velké Meziříčí B.