od BH dne 28.10.2019 v 19:14
Muži | FK Pelhřimov – TJ Nová Ves 6:4 (3:1)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Nová Ves 6:4 (3:1), 13. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 27. 10. 2019, Pelhřimov.
Branky: 14., 23., 50. Tomáš Mazáč, 19. Jeníík Homolků, 75. Michal Naniaš (p), 76. Vojta Poul – 38., 91. Martin Žák, 62. Jaroslav Havlík, 70. František Nečas (p).

Rozhodčí: Jan Fotr – Jaroslav Kůrka, Radim Holub.
Delegát: Josef Bobek.
ŽK: 1:0.
250 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub Rejthar (29. Jiří Kordík), Michal NaniašJeníík Homolků –
Martin Kostroun (71. David Viktora), Pavel Benda, D. Poul (K), Vojta Poul (78. Toby Mazanec) – Tomáš Mazáč (89. Matěj Šimák), Lukáš Bednář (65. Kuba Chadim).

V posledním domácím mači přivítal FK Pelhřimov soupeře z Nové Vsi. Souboj dvou týmů z čela tabulky začal ve svižném tempu. Hosté aktivně napadli rozehrávku domácích a vytvořili si i několik příležitostí, které však nevyužili. Do vedení tak šel jejich soupeř, kdy po přesném centru Martin Kostroun hlavičkoval Tomáš Mazáč a otevřel skóre utkání na 1:0. V 19. minutě po další standartní situaci hostů opět udeřili domácí. Po rychlém brejku se blýskl Pavel Benda, centrem našel volného Jeníík Homolků a ten hlavou uklidil míč do brány. Do další velké příležitosti se dostal opět rychlonohý Pavel Benda, kdy od poloviny hřiště běžel sám na brankáře, ale minul branku hostů. Skóre se tak měnilo ve 23. minutě, kdy rozehrávku hostů vystihl Tomáš Mazáč a dal svůj druhý gól. V závěru první půle zkorigovali hosté na 3:1, když se po rychle rozehraném autovém vhazování prosadil Žák.
Druhý poločas začal slibně pro domácí barvy, v 50. minutě, po pěkně zahraném rohovém kopu Jeníík Homolků, zvýšil vedení Tomáš Mazáč, který dovršil svůj další hattrick. Nejlepší střelec domácích a rovněž celé soutěže si připsal již 19. trefu do černého. Dál se hrál vyrovnaný, otevřený fotbal – hosté se snažili s utkáním ještě něco provést. To se jim povedlo po standardní situaci a díky nepozornosti domácí obrany. Hostující kapitán si zpracoval ideálně míč v pokutovém území a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Gól hosty nakopl a najednou jich bylo plné hřiště. Vyústěním tohoto tlaku byl přísně odpískaný pokutový kop v jejich prospěch. Nečas penaltu proměnil a snížil na 4:3. O pět minut později se situace opakovala na druhé straně. Po faulu brankáře na Jeníík Homolků si s nabídnutou šancí zkušeně poradil Michal Naniaš a poslal lídra do dvougólového vedení. Hned minutu na to bylo pro pelhřimovské ještě lépe. Po skrumáži ve středu pole se nejlépe zorientoval Pavel Benda, který krásně předložil míč k zakončení pro Vojta Poul. Ten tváří v tvář hostujícímu brankáři zachoval klidnou hlavu a střelou na přední tyč svou šanci zužitkoval. Pelhřimovští měli ještě jednu příležitost na zvýšení náskoku díky pokutovému kopu po faulu na Toby Mazanec. Exekutor Michal Naniaš však v 85. minutě mířil nad branku a pokladník domácí kabiny mu jistě vystaví účet. Tečku za tímto bláznivým utkáním udělali hosté, protože se v nastaveném čase prosadil hlavou po poslední standardní situaci novoveský Žák.

Diváci, kteří zavítali v nedělním odpoledni na tento zápas, určitě nelitovali. Utkání, které nabídlo deset branek se vidí málokdy, trenéři mohli být spokojeni s ofenzívou, méně už asi s defenzivní prací svých svěřenců. Velkou kaňkou je zranění domácího stopera Jakub Rejthar, na konci utkání musel nuceně střídat také defenzivní štít Martin Kostroun.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za hostující celek autor dvou branek Martin Žák a v dresu domácích střelecká jistota jménem Tomáš Mazáč.

Pelhřimovští si v čele tabulky drží šestibodový náskok a to
znamená, že přezimují jako podzimní mistr. S jakým náskokem to bude, napoví poslední zápas na venkovním hřišti, v tradičním nedělním dopoledním čase ve Stáji proti týmu Sapeli Polná.