od BH dne 15.09.2020 v 09:19
Muži | FK Pelhřimov – SK Přibyslav 5:0 (3:0)

Muži | FK Pelhřimov – SK Přibyslav 5:0 (3:0), neděle 13. 9. 2020, Kamenice nad Lipou.

Branky: 45., 50. Tomáš Mazáč, 25. Daniel Poul (PK), 37. Jakub Vlk, 85. David Viktora.
Rozhodčí: Jan Dvořák – Pavel Doskočil, Michal Pfeifer.
Delegát: Miroslav Vrzáček.
Hrálo se bez karet.
160 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejhar, Martin Skořepa (64. Toby Mazanec ) – Tomáš Mazáč (67. Vojta Kotek), Daniel PoulMartin Kostroun (46. Blažek), Jakub Vlk – Oskar Točík (46. Vojta Poul), Pavel Benda (85. David Viktora).

Dalším soupeřem pelhřimovským fotbalistům v Krajském přeborů mužů Vysočiny byl tým z Havlíčkobrodska – SK Přibyslav. Ten zvítězil v minulém kole v Chotěboři 1:0, stejným výsledkem vyhrál Pelhřimov v Náměšti nad Oslavou. Domácí tedy nastupovali k utkání s respektem a touhou navázat na dobré výsledky z předchozích soutěžních kol.

Pelhřimov začal zostra, již ve 2. minutě vyzkoušel pozornost gólmana hostí kapitán D. Poul. Pazderka jeho střelu dobrým zákrokem vyrazil na roh. V 10. minutě se dostali ke slovu i hosté. Vytvořili si asi největší gólovou příležitost v zápase, využili nedůslednosti v obraně Pelhřimova a po centru trefil Bačkovský břevno Holického brány. O minutu později pálil po centru Mazáče Vlk, míč si ale cestu do brány nenašel a zamířil vysoko nad. Herní převahu se tak domácím stále nedařilo vyjádřit gólem, naopak hosté hrozili z brejků, když těžili z nepřesností v přihrávkách domácích fotbalistů. Nebezpečné byly i jejich standardky. V 19. minutě Krčál rozehrál trestný kop a Škacha následně pálil, naštěstí pro Pelhřimov, nad bránu Holického. Skóre se měnilo ve 25. minutě, ve vápně byl nedovoleně zastaven Vlk a následně nařízený pokutový kop s jistotou proměnil pelhřimovský kapitán Daniel Poul – 1:0. Ve 31. minutě se síť v bráně za zády Pazderky rozvlnila po střele Mazáč podruhé, gól ovšem nebyl správně pro ofsajd uznán. Hosté byli blízko vyrovnání ve 32. minutě, když jejich kapitán Krčál pěknou střelou zleva z úhlu trefil spojnici tyče a břevna. Ve 37. minutě utkání zužitkoval přihrávku od Bendy Jakub Vlk a zvýšil tak, k radosti domácích, vedení na 2:0. Hosté se o snížení stavu pokusili ve 41. minutě, když po přihrávce Bačkovského pálil Tvrdík, i tady ale Přibyslav potrápila hodně nepřesná koncovka a míč letěl hodně vedle pelhřimovské brány. Pozdrav na cestu do šaten zařídil Tomáš Mazáč – ve 45. minutě se trefil po Homolkou výtečně zahraném rohu – 3:0.
Do druhé půle vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě, když ze hry odstoupili Točík a Kostroun a na hřiště přišli V. Poul a Blažek. Ve 47. minutě domácí faulovali před vápnem a hosté tak dostali možnost ohrozit jejich bránu prostřednictvím standardky. Střelu Škachy ale Holický bez problémů vyrazil před sebe. Podobně si poradil s šancí Mazáče na druhé straně přibyslavský Pazderka – ve 49. minutě dostal hráč Pelhřimova pěknou přihrávku do pokutového území - gólman Přibyslavi byl tentokráte ve střehu. V 50. minutě už ale na Mazáče nestačil a míč ze sítě lovil počtvrté – 4:0. Autor tohoto čtvrtého gólu odmítl o 7 minut později hattrick, když po luxusní přihrávce Bendy do vápna snad z brankové čáry vysoko přestřelil hostující bránu. V 64. minutě vybojoval míč Blažek a po jeho přihrávce pálil Rejthar, bohužel jen do boční sítě Pazderkovy brány. Skóre se neměnilo ani v 70. minutě, kdy střílel V. Poul, ani v 76. minutě, kdy Vlk nahrál doprava Mazancovi, jeho šanci ale hosté zblokovali na roh. Gólový účet uzavřel v 85. minutě David Viktora, když zužitkoval přihrávku od Kotka – 5:0.

Trenér Pavel Regásek: „Do utkání jsme šli s cílem potvrdit vítězství z Náměště a hlavně nepodcenit soupeře. V úvodu zápasu nám však chyběl pohyb a hlavně přesnost a kvalita na míči. Postupně se naše hra zlepšovala a díky tomu jsme soupeři vstřelili 3 branky. V poločase utkání bylo prakticky rozhodnuto. Od toho se také bohužel odvíjela naše hra ve druhém poločase. Naši hráči někdy až lehkovážně přistupovali ke 100% brankových příležitostem a i proto se skóre zastavilo pouze na stavu 5:0. Jinak Přibyslav se prezentovala sympatickým výkonem, dostala se do dvou šancí ze kterých dokázala orazítkovat břevno naší branky. Pro mě bylo zároveň velmi sympatické, že to soupeř nezabalil a snažil se hrát až do poslední minuty.“

FK Pelhřimov se usadil do křesla pro lídra soutěže a určitě v něm bude chtít vydržet co nejdéle. Další sobotu odcestují hráči A-týmu do Třebíče, kde se utkají s místním HFK.