od BH dne 14.10.2019 v 21:42
Muži | FK Pelhřimov – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 4:1 (2:0)

Muži | FK Pelhřimov – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 4:1 (2:0), 11. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 13. 10. 2019, Pelhřimov.
Branky: 6.,15., 61., 74. Tomáš Mazáč – 51. Jakub Gramer

Rozhodčí: Jakub Voneš – Pavel Rosický, Jan Kříž.
Delegát: Martin Šimák.
ŽK: 2:3.
226 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jiří KordíkJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků – Vojta Poul (63. David Viktora), D. Poul (K), Martin Kostroun (72. Kuba Chadim), Jakub Vlk (85. Matěj Šimák) – Tomáš Mazáč (78. Lukáš Bednář), Pavel Benda.

V krásném nedělním odpoledni přivítal FK Pelhřimov na svém stadionu v Nádražní ulici tým FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Domácí chtěli potvrdit dosavadní postavení v tabulce a vylepšit nelichotivou bilanci s tímto soupeřem.

Úvod zápasu se nesl ve svižném tempu, oba týmy hráli aktivně. Hosté zahrozili z několika standardních situací, domácí tým začal produkovat svou typickou kombinační hru a hostující defenzívě nastaly krušné chvíle. V 6. minutě po krásné kombinaci na jeden dotek na pravé straně se dostal k míči Jakub Vlk a krásným utaženým přízemním centrem našel na zadní tyči osamoceného Tomáš Mazáč. Pro nejlepšího střelce Krajského přeboru už nebyl problém uklidit míč do odkryté branky - 1:0. O pár minut později potěšili pelhřimovští hráči své fanoušky další krásnou akcí z pravé strany hřiště. Pavel Benda si na pomezí pokutového území narazil míč, ideálně ho dostal zpět do běhu a připsal si první asistenci v zápase. Jeho prudkou přesnou přihrávku si na zadní tyči našel opět Tomáš Mazáč a domácí získali měkký polštář do dalšího pokračování v podobě dvoubrankového vedení. Po výborném začátku se však nechali domácí hráči ukolébat vedením a vypadli ze správného zápasového tempa. Hrálo se převážně ve středu hřiště, bez větších šancí na obou stranách. Diváci namlsaní skvělým úvodem, museli přijmout méně záživnou pasáž utkání a věřit, že se dalších branek dočkají v druhém dějství. První půle tak skončila rozdílem dvou branek pro domácí tým 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, měli více ze hry, ale pořád to nebylo ono. Ještě více starostí si favorizovaný tým přidělal v 51. minutě, kdy nečekaně udeřili hosté. Po dlouhém nákopu se ocitl nejnebezpečnější útočník hostů v pokutovém území, po rychlé kličce se z levé strany prosadil střelou mezi nohy domácího brankáře Luky Holický a snížil tak na 2:1. Tento nečekaný direkt znamenal pro domácí komplikaci a možná i strach o výsledek. Několik minut to tak vypadalo, hra se vyrovnala, černobílí se zatáhli do obrany a nechali hosty se nadechnout a vytvořit si tlak. Naštěstí pro lídra tabulky tento stav netrval příliš dlouho. Zpět na dobrou notu jej přivedla osvědčená dvojice. Aktivní Pavel Benda zvládl souboj na půlící čáře, zatáhl míč po pravé straně. Ideálně načasovanou přihrávkou přelstil stopery hostů, domácí sniper Tomáš Mazáč dovršil svůj hattrick a navýšil vedení domácích na 3:1. Po vstřeleném gólu domácí definitivně zlomili odpor hostů a drželi opratě utkání pevně ve svých rukou. Unavenému soupeři přibalili na cestu ještě jedno závaží v podobě čtvrté branky. V 74. minutě přišel opět rychlý průnik z pravé strany, v roli nahrávače se tentokrát představil Jakub Vlk a do odkryté brány zakončoval, kdo jiný, Tomáš Mazáč. Ten okořenil svůj parádní výkon málo vídaným střeleckým zápisem. Další průběh už nic zásadního nepřinesl, hostující hráči byli smířeni s prohrou, domácí zase spokojeni s dostatečným vedením. Z pohodového závěru utkání diváky zaujala situace, kdy Kuba Chadim našel krásnou přihrávkou nabíhajícího Matěj Šimák. Ten však nezvolil ideální řešení a ze slibně vypadající šance tak nebylo nic.

Domácí utkání jako tradičně přineslo ocenění pro nejlepší hráče, oba trenéři vybrali toho nejlepšího ze soupeřovy družiny. Odměny se dočkali jediní střelci utkání, hostující Jakub Gramer a domácí čtyřgólový Tomáš Mazáč.

Tým Pelhřimova tak potvrdil těžkou roli premianta soutěže, uspěl v dalším důležitém domácím zápase a může vyhlížet příští překážku v podobě utkání na horké půdě ve Speřicích.