od BH dne 16.09.2019 v 15:57
Muži | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 0:1 (0:1)

Muži | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 0:1 (0:1), 7. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 15. 9. 2019, Pelhřimov.
Branky: 40. Cvrkal (p)

Rozhodčí: Ondřej Karlík – Daniel Hanzl, Pavel Doskočil.
Delegát: Miroslav Vrzáček.
ŽK: 3:4.
200 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jiří Kordík (76. Tomáš Mazáč), Jakub RejtharMatěj Šimák (81. Lukáš Bednář), Jeníík Homolků – David Viktora, D. Poul (K), Michal NaniašVojta Poul (46. Vojtěch Šmíd) – Kuba Chadim (68. Toby Mazanec), Jakub Vlk.

V dalším dějství Krajského přeboru přivítali domácí v prosluněném nedělním odpoledni tým, který měl v tabulce jen o tři body méně FC Velké Meziříčí. Pelhřimovští chtěli odčinit ztrátu bodů po remíze v Okříškách a udržet svoji domácí neporazitelnost.

Od úvodních minut byli více aktivní domácí hráči, ale soupeř je k ničemu vážnému nepustil. Hosté se začali více a více osmělovat, na soupeřovu branku vyslali více střel a pomalu přebírali otěže první půle. To se ale nečekaně změnilo v 30. minutě, kdy se po špatné rozehrávce meziříčského obránce, dostal k míči dobře napadající Kuba Chadim. Při tomto úsilí byl nedovoleně bráněn v pokutovém území a nemohlo následovat nic jiného než trest v podobě zahrávání pokutového kopu. Míč si, jako tradičně, vzal domácí kapitán, rozhodl se pro zakončení alá „Panenka“, ale tuto variantu hostující brankář vystihl a dloubáček z kopačky Dana Poula zneškodnil. Pořekadlo „nedáš dostaneš“ platilo i tentokrát a tak stejnou příležitost dostali i hosté. Sporně nařízenou penaltu proměnili, šli do jednobrankového vedení a za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně, snažili se něco udělat s nepříznivým stavem. To se však úplně nedařilo, minimum zakončení a neplodný tlak nenapovídal změnu skóre. Hostující tým se soustředil více na obrannou činnost, příliš se nepouštěl do aktivní hry směrem k brance Luky Holický a byla vidět snaha udržet nejtěsnější vedení. Hra byla rozháraná, domácí se tlačili k hostující brance, ale až na několik standartních situací se jim v tomto směru příliš nedařili. Závěr utkání se nesl v nervózní a napjaté atmosféře. Hosté svůj boj o venkovní body dotáhli do konce, připravili tak pelhřimovské o jejich neporazitelnost a odvezli si všechny body.

Po skončení zápasu se opět vyhlašovali nejlepší hráči zápasu. U hostů byl vybrán Vojtěch Němec a za domácí si pro cenu přišel Kuba Chadim.

V příštím kole čeká naše hráče další důležitý duel na půdě týmu FC Chotěboř, vzhledem k bodové vyrovnanosti ve vrchních patrech tabulky se bude hrát o první místo!