od BH dne 30.09.2019 v 20:03
Muži | FK Pelhřimov – FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice 5:2 (4:1)

Muži | FK Pelhřimov – FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice 5:2 (4:1), 9. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 29. 9. 2019, Pelhřimov.
Branky: 28., 41., 81. Tomáš Mazáč, 37., 38. Jakub Vlk – 2. Durajka, 83. Svoboda.

Rozhodčí: Jan Dvořák – Ondřej Terber, Miroslav Holub.
Delegát: Luboš Vaněk.
ŽK: 1:2.
210 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jakub VlkJiří KordíkJakub RejtharJeníík Homolků – David Viktora (71. Vojta Poul), D. Poul (K), Michal Naniaš (81. Martin Kostroun), Pavel Benda – Tomáš Mazáč (88. Vojtěch Šmíd), Kuba Chadim (65. Toby Mazanec).

V nedělním podzimním odpoledni přivítal domácí tým FK Pelhřimov soupeře z Náměště nad Oslavou. Ve 2. minutě chtěl domácí obránce Jiří Kordík přihrát svému gólmanovi, útočník hostů ale jeho úmysl vystihl a lehce překonal bezmocného gólmana soupeře. Hosté se tak lacině dostali do vedení. Domácím se i díky rychle inkasované brance příliš nedařilo, hra byla plná nepřesností a vše vyústilo ve velmi slibnou šanci hostů. Útočník Náměště ve 23. minutě zakončoval hlavičkou po pěkném centru a brankář domácích Lukáš Holický perfektním reflexním zákrokem vyrazil na rok jasnou gólovou šanci. Ve 27. minutě si dobře připravil míč Tomáš Mazáč, z hranice pokutového území vystřelil na přední tyč a bylo z toho vyrovnání na 1:1. Ve 36. minutě přišla další pozitivní chvilka pro pelhřimovské, Jakub Vlk chtěl z pravé strany, prakticky z brankové čáry, centrovat na zadní tyč a k překvapení všech míč zapadl pod břevno branky hostujícího brankáře. Hned v další minutě se stejný borec opět zmocnil míče, prošel sám po pravé straně a zakončoval sám před gólmanem na zadní tyč. Dvě slepené individuální akce domácího forvarda dostali favorita do vedení 3:1. V 41. minutě bylo ještě veseleji, po útočné akci hostů domácí získali míč a založili rychlý protiútok, na jehož konci se prosadil "rychlonožka" Tomáš Mazáč. Všem hostujícím obráncům ukázal záda, od poloviny hřiště běžel sám na branku a zvýšil na 4:1. Po zlepšeném výkonu ve druhé polovině prvního poločasu bylo skóre odpovídající a zasloužené.

Do druhého poločasu vstoupili domácí stejně, jako první poločas končili, tedy velice aktivně a s chutí přidat další góly. Bohužel ve 46. resp. ve 47. minutě neměli ideálně srovnaná mířidla Tomáš Mazáč s D. Poulem, jejich zakončení bohužel neznamenala další změnou skóre. Dále se hrál otevřený fotbal s šancemi především domácích hráčů, v 50. a 53. minutě se po krásných kombinacích domácích dostal do dvou šancí Kuba Chadim, v obou případech ale minul branku hostů. Aktivní Tomáš Mazáč odmítl zkompletovat hattrick a nechal vyniknout hostujícího brankáře. Poté se dostali ke slovu i hosté, kteří zahrozili z několika standartních situací, domácí obraná hradba se musela držet na pozoru. V 75. minutě se po pravé straně rozběhl navrátilec Pavel Benda, utekl celé hostující obraně a předložil míč na zlatém podnose Tomáš Mazáč před prázdnou bránu. Domácí střelec se bohužel nepopasoval s touto situací tak, jak by si asi i sám představoval a trefil břevno hostující svatyně… Toto zaváhání napravil v 81. minutě, kdy po průnikové přihrávce D. Poula uháněl sám na hostujícího brankáře a ukázkovým hokejovým „blafákem“ upravil stav zápasu na 5:1. V 83. minutě se ke slovu dostali hosté, kteří po zaváhání obrany domácích snížili na konečných 5:2. Za zmínku určitě stojí návrat Martin Kostroun do sestavy. Ten po dlouhodobém zranění naskočil do utkání na posledních deset minut a dostal se i do dvou slibných zakončení, bohužel bez gólového efektu.

I tentokrát se volili nejlepší hráči zápasu, u hostů to byla po prohraném mači slabá náplast pro kapitána Durajku a v domácím dresu - asi nikdo nepochyboval, kdo si pochutná na tekuté odměně, autor hattricku Tomáš Mazáč.

Příští týden jedou hráči Pelhřimova do Přibyslavi, která je sice na předposledním místě tabulky, ale o to více bude bojovat a snažit se získat body v domácím prostředí. Pelhřimovští naopak budou chtít potvrdit, že jsou na špici tabulky oprávněně a porvou se o potřebné vítězství.