od BH dne 28.02.2022 v 15:58
Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Slovan Kamenice n/L 4:4 (2:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Slovan Kamenice n/L 4:4 (2:0), přípravné utkání, pátek 25. 2. 2022, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 5. Adam, 23. Poul D. (PK), 76. vlastní, 88. Niederle.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Blažek, Kordík – Viktora, Poul D., Poul V. – Blokeš, Adam, Vopálenský.

Střídali: Leška, Niederle, Vlk, Kotrč, Jeřábek, Rejthar.

Netradičně v pátek sehráli pelhřimovští fotbalisté další přátelské utkání. Na umělou trávu Za Kalvárii si pozvali „souseda“ z Kamenice nad Lipou, který vede I.A třídu skupinu A a je favoritem na postup do hlavní krajské soutěže.

Lépe začali domácí. Již v 5. minutě se důraznou hrou ve vápně prosadil Adam a bylo to 1:0. Tři minuty na to zahrávali Pelhřimovští po faulu na Adama u vápna zajímavou standardku, ale hosté dokázali hrozbu v podobě druhého gólu odvrátit. V 11. minutě poslal míč Adam Homolkovi, ten zatáhl míč po levé straně, přihrávku do vápna Blokešovi před bránu ale stačil obránce hostí zblokovat na roh. Ani z něj ale domácí nic nevytěžili, centr vyrazil kamenický gólman před sebe. Skóre se měnilo až ve 23. minutě, kdy byl ve vápně faulován Dan Poul a sudí Pfeifer nemohl jinak, než ukázat na značku pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil sám faulovaný fotbalista – 2:0. Ve 25. minutě si připsal zákrok i Holický, a to když nejprve domácí faulovali na polovině hřiště, hosté ihned rozehráli akci po pravé straně a střelu z úhlu musel likvidovat právě gólman domácích. Pelhřimovští fotbalisté i nadále působili na hřišti velmi aktivně, ve 31. minutě měli další rohový kop, i ten ale Kameničtí dokázali ubránit. Ve 34. minutě utekl středem hřiště Blokeš, udělal kliku i gólmanovi, trefil ale pouze boční síť. Hosté mohli snížit ve 36. minutě, když Pelhřimovští faulovali na půli hřiště pod tribunou a Kamenice kopala standardku, na jejímž konci byl závar před bránou domácích, a ani natřikrát se hostům nepodařilo dostat míč do sítě. Naopak domácí uklidili míč na roh. Z něj se hosté neprosadili a protože do konce první půle se již nic závažného nestalo, spokojenější odcházeli do kabin na poločasovou pauzu domácí.

Pelhřimovští mohli navýšit vedení chvilku po úvodu druhého dějství. Dan Poul ale ve 48. minutě ve vyložené akci selhal. Nedáš-dostaneš přišlo dvě minuty na to, když hosté využili nedůrazu domácích fotbalistů při bránění ve vápně a snížili na 2:1. A co hůř, v 53. minutě rychle vyrovnali, když předtím domácí faulovali na pravé straně velkého vápna a hosté měli standardku – střela prosvištěla celým vápnem i pod rukama gólmana Lešky – 2:2. V 59. minutě si vedl míč středem hřiště Niederle, na velkém vápně ale narazil na obranný val hostí, z odrazky ale pěkně vystřelil Blokeš – bohužel pro domácí ale míč letěl nad bránu. Na druhé straně měli výhodu pěkné standardky u velkého vápna hosté, když jejich střelu vytáhl Leška na roh. V 66. minutě již Kamenice byla úspěšnější, přímo z rohu se ujali vedení 2:3. Rohový kop měli v 74. minutě i domácí, ale úspěšní jako jejich soupeř nebyli, centr zamířil přímo do gólmana Kamenice. V 76. minutě se ale hostům domácích zželelo a po centru Jeřábka do vápna, uklidil dobře umístěnou hlavičkou míč přímo do brány obránce hostí – 3:3. A když v 79. minutě neúspěšně střílel Rejthar, zavlnila se síť na druhé straně. Po kombinaci se Kameničtí prosadili (i díky nedůrazu při bránění) v 80. minutě – 3:4. Vyrovnání a konečný výsledek 4:4 zařídil v 88. minutě Niederle.

Trenér Richard Zeman: „V první půli jsme dominovali a bylo chybou, že jsme ji nevyhráli výrazně vyšším rozdílem. O přestávce jsme dle plánu vyměnili 6 hráčů, což se projevilo v obranné činnosti mužstva. Skončilo období testování, nyní budeme ladit základní sestavu.“