od BH dne 19.09.2022 v 18:12
Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Nová Ves 4:1 (3:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Nová Ves 4:1 (3:0), 7. kolo KP Vysočiny, sobota 17. 9. 2022, Pelhřimov.
Branky: 8. a 17. Mazáč, 38. a 82. Niederle – 50. Ptáček.
Rozhodčí: Hanzl – Šíma, Tomšů.
ŽK: 1:4,
ČK: 0:1 (66. Komínek L.)
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický - Adam (89. Hotovec), Šimon, Mazáč, Vacek, Niederle, Blokeš (82. Honzl), Homolka, Morava F., Viktora, Vopálenský (80. Fikar)
Utkání proti týmu, který se již několikátou sezónu pohybuje na předních příčkách tabulky Krajského přeboru Vysočiny, začali domácí fotbalisté lépe, než tým ze Žďárska. Již v 6. minutě měl Pelhřimov rohový kop, se kterým si gólman hostí poradil. V 8. minutě se už poprvé zavlnila síť za zády hostujícího gólmana Fuksy, když se velmi povedenou střelou z dálky trefil Mazáč – 1:0. Hosté měli příležitost vyrovnat skóre v 16. minutě, když nejprve u rohového praporku fauloval Vacek a sudí poté nařídil trestný kop. Centr letící do vápna si domácí pohlídali a následoval brejk, který byl zakončen druhým gólem Mazáče – 2:0. V 19. minutě měli domácí sérii dvou rohů, hostující obrana v tomto případě další zaváhání nedopustila. Ve 22. minutě se pokusil Holického překvapit střelou z dálky Novotný, bránu ale minul. Ve 38. minutě vystihl chybu v obraně hostí Mazáč, přihrál míč Niederlemu a ten navýšil skóre na 3:0. Ve 40. minutě ještě mohl přidat čtvrtou branku Morava, ale gólman jeho střelecký pokus vyrazil.
Druhá půle začala rohovým kopem v podání hostujících fotbalistů. Domácí však dokázali odvrátit míč do autu. V 50. minutě se přeci jen fotbalisté Nové Vsi prosadili, když dlouhý centr propadl až do brány za záda Holického – Ptáček snížil na 3:1. O dvě minuty později domácí faulovali a následoval trestný kop pro Novou Ves, centr ve zdi hlavou přizvedl hráč domácích a Nová Ves zahrávala rohový kop. Ten hosté nerozehráli ideálně a do brejku šli Pelhřimovští, zachraňovat situaci musel hostující kapitán Fuksa. V 64. minutě byl v pokutovém území hostí faulován Mazáč a utkání výborně řídící sudí Hanzl ukázal na značku pokutového kopu. Proti Fuksovi se Niederle neprosadil. V 66. minutě uviděl druhou žlutou kartu Komínek Lukáš a domácí tak hráli přesilovku. Tu využili v 82. minutě, kdy nejdříve zahrávali roh, a na konci celé akce se podruhé v tomto utkání prosadil Niederle a odčinil tak neproměněnou penaltu – 4:1. Zhruba 6 minut před koncem utkání se ještě pěknou střelou prezentoval hostující Růžička z trestného kopu, Holický ji ale bravurně vytáhl na roh. Ani z něj hosté gól nevytěžili, Krbálek pálil vedle. Pelhřimov tak zvládl třetí těžké utkání v řadě a vyškrábal se na druhou příčku v tabulce krajského přeboru.
Trenér Richard Zeman: „Zvládli jsme třetí těžké utkání v řadě a v tabulce se posunuli tam, kde bychom chtěli být. Klíčovou roli sehráli dva hráči, na které hodně spoléháme, Tomáš Mazač a Michal Niederle. Výkon byl ovšem týmový, kluci z lavičky do sestavy dobře zapadli. Výše porážky je pro hosty krutá, dokázali jsme soupeře přinutit k chybám a hráli jsme účelně.“