od BH dne 13.10.2021 v 19:28
Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Dálnice Speřice 2:2 (1:2)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Dálnice Speřice 2:2 (1:2), 11. kolo KP Vysočiny, neděle 10. 10. 2021, Pelhřimov.

Branky: 16. Blažek, 57. Blokeš – 2. Svoboda, 40. Soukup

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Sochor - Fikar (69. Vopálenský), Rejthar, Blažek, Homolka, Poul D., Poul V. (46. Niederle), Viktora (78. Šimon), Vlk, Benda, Blokeš (78. Honzl).

Rozhodčí: Ondřej Terber – Karel Pojezdný, Roman Fabeš.

Delegát: Josef Bajer.

250 diváků.

ŽK: 1:5.

ČK: 0:1 (90. Vlček)

V 11. kole Krajského přeboru mužů Vysočiny došlo na šlágr podzimu mezi Pelhřimovem a Speřicemi. Třaskavé utkání před velmi pěkným počtem diváků nepoznalo vítěze. Oba týmy se rozešly smírně. Komplikací byla z technických důvodů uzavřená celá tribuna na stadionu v Pelhřimově.

Lídr tabulky vlétl do utkání doslova jako uragán, vedení se ujal hned ve 2. minutě, když domácí nejprve nezahráli ideálně "malou domu" a pěknou střelou zleva z úhlu prostřelil Sochora Svoboda. Domácí mohli odpovědět v 5. minutě, když po zdařilé kombinaci střílel Benda z první nad bránu Maďara. O tři minuty později vybojoval po přihrávce Homolky roh Blokeš. Ten rozehrál Vojta Poul, ale na centr si ve vápně počíhal speřický kapitán Štěpánek a odhlavičkoval jej do bezpečí. V 10. minutě vyslal pozdrav na domácí bránu Eremiáš, jeho střela zpoza vápna ale zamířila nad břevno domácí brány. Síť za zády hostujícího gólmana Maďara se zatřepetala v 16. minutě, když Benda využil nekoncentrovanosti hostujících hráčů, rozehrál rychle nakrátko roh a než se hosté stihli ve vápně zformovat, naběhl si na centr stoper Blažek a hlavou vyrovnal skóre na 1:1. O minutu později musel zasahovat Sochor, když předtím se jeho spoluhráči dopustili nedovoleného zákroku a hosté měli standardku, z níž z dálky pálil Jančík. V 19. minutě kopali speřičtí hráči roh, přesněji řečeno opět Jančík. Před bránu centrovaný míč odvrátil na přední tyči Rejthar, z odrazky ale hlavičkoval Vlček. Naštěstí pro domácí fotbalisty neměl přesnou mušku. Ve 24. minutě domácí faulovali a po standardce pálil po zemi Holenda, pozorný Sochor ale střelu pokryl. Ve 37. minutě fauloval Pohan Dana Poula a standardku kopali i domácí hráči. Zahrával ji Vojta Poul, střela sice zamířila vedle tyče speřické brány, ale protože ji někdo z hostí tečoval, kopali domácí roh. Ten rozehrál opět Vojta Poul, centrovaným balonem sice našel na zadní tyči dva nepokryté spoluhráče, ale proti vedoucí pelhřimovské brance byl gólman Maďar. Ani z odrazky Pelhřimovští branku nevytěžili, Blažek hlavičkoval nad břevno. Svoji šanci naopak využili hosté, a to ve 40. minutě, když po levé straně přešel přes tři protihráče před bránu po přihrávce od Eremiáše Soukup a strhl vedení na stranu svého týmu - 1:2. Potrestal tak opět nedůraz domácích při bránění ve vlastním pokutovém území. Domácí ještě mohli vyrovnat v závěru poločasu, když nejprve střílel Benda, hosté poté zahráli rukou a domácí tak "dostali" standardku do šatny...ale protože z ní branku nevytěžili, spokojenější odcházeli do kabin hostující fotbalisté ze Speřic.

Do druhé půle nastoupil Pelhřimov s jednou změnou v sestavě. Vojtu Poula nahradil navrátilec Niederle. Ve 48. minutě se domácí dopustili nedovoleného zákroku na Svobodu a pískala se standardka pro Speřice. Hosté ale neměli přesnou mušku a střela mířila nad Sochorovu bránu. O minutu později domácí zahrávali roh, po rychlé rozehrávce Blokeše na přední tyč po zemi ale hosté stihli včas zasáhnout. V 52. minutě nechal nejlepší střelec hostí vyniknout Sochora, když ten jeho povedenou střelu vytáhl na roh. Ten ale Speřičtí nezahráli ideálně a bránu domácích neohrozili. Úspěšnější byli domácí fotbalisté, a to když v 57. minutě se po důrazu ve vápně hostujícího celku trefil Blokeš a srovnal skóre na 2:2. V 60. minutě fauloval Vlček Viktoru a uviděl za tento zákrok první žlutou kartu v zápase, domácí následně zahráli dlouhý balon dopředu, ale hosté stihli včas zastáhnout a na oplátku založili protiútok, na jejímž konci musel zasahovat domácí gólman. V 69. minutě fauloval Marek po levé straně samostatně unikajícího Vlka a domácí měli další standardku. K míči se postavil Niederle, jeho zatočený centr ale lapil Maďar. Následně hosté založili protiakci, kdy musela zasahovat pozorná obrana pelhřimovských hráčů. V 73. minutě přidržel Jančík unikajícího Bendu, standardku Pelhřimova ale Maďar výtečně vyrazil na roh. Protože ten ale Pelhřimovští nezahráli ideálně, bránu Speřic neohrozili. V 76. minutě zahrávali roh hosté, z odrazky pálil Holenda, ale bohužel pro hosty střela zamířila nad pelhřimovskou bránu a skóre se tak neměnilo. V 78. minutě se ocitl snad v 1000%ní šanci Honzl, ale jeho střela jednak postrádala razanci a také šla doprostřed brány, kde stál hostující gólman. V závěrečných minutách se na hřišti značně přiostřilo, jak už tomu v podobných zápasech bývá. Došlo i na červenou kartu, tu obdržel hostující Vlček a hosté dohrávali o 10ti lidech. V závěru měl ještě Pelhřimov rohový kop, který rozehrál Niederle, nacentroval do vápna, ale tam se pelhřimovští dopustili faulu a akce tak byla zastavena. Na ukazateli skóre tak po konci utkání svítilo asi spravedlivých 2:2. Nutno říci, že hosté se prezentovali velmi pohlednou hrou a po právu patří do čela tabulky krajského přeboru.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni hostující Pavel Svoboda a za černobílé Jan Homolka.

Další mač čeká pelhřimovské v sobotu 16. 10. od 14:30 hod. v Třebíči s místním HFK.