od BH dne 07.02.2022 v 19:22
Muži | FK Maraton Pelhřimov – Tatran Ždírec nad Doubravou 5:0 (3:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – Tatran Ždírec nad Doubravou 5:0 (3:0), přípravné utkání, sobota 5. 2. 2022, Fotbalový Stadion Za Kalvárií Pelhřimov.

Branky: 3. a 42. Blokeš, 12. Vlk, Niederle, 83. Benda.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Jeřábek, Šimon, Kotrč, Honzl – Niederle, Poul D., Viktora – Benda, Blokeš, Vlk.

Střídali: Zavadil, Vopálenský, Adam.

Rozhodčí: Hanzl - Kylar, Babák.

I přes absenci několika hráčů kádru A týmu se pelhřimovským fotbalistův v přípravném utkání proti diviznímu Ždírci nad Doubravou více než dařilo. V druhém utkání v rámci zimní přípravy porazili svého soupeře z Havlíčkobrodska „doma“ na umělé trávě pětibrankovým rozdílem.

Domácí začali zostra, na svého o soutěž výš hrajícího soupeře doslova vlétli a odměnou jim byla vedoucí branka ve 3. minutě, kdy Blokeš zužitkoval přihrávku z pravé strany – 1:0. Hosté se osmělili v 7. minutě, jejich střela ale neměla potřebnou razanci a tak gólman Leška s ní neměl žádný problém. Ve 12. minutě zužitkovali Pelhřimovští svoji převahu podruhé, střelou zprava zvýšil vedení na 2:0 Vlk. O čtyři minuty později vytáhl hlavičku hostujícího útočníka po zahraném rohu brankář Leška a nepřipustil tak snížení skóre. Následně zahrával Ždírec další roh, ale ten pozorná domácí obrana ubránila. Hostující obrana trestuhodně chybovala v 17. minutě téměř na polovině hřiště, míč si převzal Benda a postupoval sám na bránu, v rozhodující chvíli si ale hodil míč dále, než bylo třeba, a tak hostující gólman stačil včas uhasit pohromu. Devět minut před koncem první půle chybovala i obrana domácích, Ždírec vystihl špatnou rozehrávku a zachraňovat situaci tak musel včasným a přesným vyběhnutím Leška. Síť se naopak zatřepetala za zády hostujícího gólmana, a to když se ve 42. minutě po přihrávce Bendy trefil podruhé v tomto utkání Blokeš. Do konce první půle již ani jeden z týmů vstřelit branku nestihl a na ukazateli skóre tak svítilo 3:0.

Do druhé půle nastoupili domácí fotbalisté se změnou na postu brankáře. Příležitost dostal Zavadil. Domácí sice během druhého dějství trochu polevili a hosté naopak přidali na tempu i důrazu, pozorná obrana ale Ždírec do žádných větších šancí nepustila. V 57. minutě se lobem pokusil překonat gólmana hostí Benda, míč ale zamířil nad bránu. Na druhé straně domácí v 63. minutě faulovali před vápnem a hosté tak dostali výhodu standardky. Po nacvičeném signálu ale střílející hráč trefil pouze zeď a domácí tak mohli v klidu vyvézt míč do bezpečí. Jedinou větší příležitost měli hosté, když jejich hráč po chybě domácího obránce postupoval sám na bránu, ale tu zlikvidoval Zavadil. Chyby naopak trestali domácí. Po faulu hostí nařídil v 82. minutě sudí Hanzl trestný kop a přímo z něj se povedenou a dobře umístěnou střelou trefil Niederle, 4:0. Skóre upravil na konečných 5:0 minutu na to Benda, když si všiml vyběhnuvšího brankáře Ždírce a téměř z půle hřiště jej přehodil.

Trenér Richard Zeman: „Praktikovali jsme způsob hry, který na soupeře platil. Hlavně při dvacetiminutovém ostrém nástupu. Byli jsme produktivní, i když tři sólové nájezdy jsme zahodili. Příležitost dostali další dva brankáři a v obraně z prvního přípravného utkání zůstal jen Adam Šimon, proto mě těší udržená nula vzadu. Přestože soupeř hru po dvaceti minutách vyrovnal, a po přestávce byl aktivnější, pustili jsme ho jen do jedné šance v každé půli.“

Příštím soupeřem bude tým A.F.C. Humpolec, účastník divize D, utkání se uskuteční v sobotu 12. 2. od 14:00 hod. na umělé trávě za Kalvárií.