od BH dne 29.08.2023 v 18:38
Muži | FK Maraton Pelhřimov - Slavoj Polná 1:2 (1:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - Slavoj Polná 1:2 (1:0), 4. kolo MSD-D, neděle 27. 8. 2023, Pelhřimov.

Branky: 7. Niederle – 56. Voráč, 81. Sobotka.

Rozhodčí: Kříž Karel – Svoboda Patrik, Šíma Nikolas.

Delegát: Svoboda Jan.

ŽK: 1:1.

Diváci: 250.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Zacha (87. Honzl), Vacek (82. Fikar), Jiřík, Viktora (66. Šimon) – Homolka, Niederle, Hotovec, Smejkal – Fialka, Mazáč (66. Morava).

V úvodu utkání o sobě dali sice jako první vědět hosté, když v 6. minutě získali rohový kop, domácím se podařilo míč odhlavičkovat a jít do brejku. Chvíli na to padl první gól utkání a vstřelili jej právě Pelhřimovští – po důrazném průniku Mazáče do vápna z pravé strany dorážel míč do brány Niederle, 1:0. Zhruba sedm minut na to hlavičkuje mimo bránu hostí Zacha. V obrovské šanci neuspěl v 16. minutě Mazáč, jehož vychytal polenský gólman, míč vyrazil a následná dorážka šla již mimo. O minutu později měli hosté další rohový kop, centr však opět skončil na hlavě domácího hráče. Ve 20. minutě měli domácí další velikou příležitost ke skórování, když domácí pěkně zakombinovali. Homolka přihrál míč Smejkalovi, ten ale poloodkrytou bránu minul. Ve 21. minutě se pokusil Holického překvapit zdálky polenský Pecina, neměl naštěstí pro domácí přesnou mušku. O pět minut později se nešťastně zranil kapitán hostí Holub a musel být vystřídán, nahradil ho Voráček. Ve 33. minutě unikal po levé straně hostující Bradáč, jeho finálku domácí hráči odvrátili na roh. Ten pak následně odhlavičkoval Viktora. Ve 42. minutě šli domácí fotbalisté do brejku, který zakončil střelou po zemi Niederleho, bohužel pro Pelhřimov těsně vedle. Ve 43. minutě musel zasahovat domácí gólman Holický, když vyrážel centr Daniela Voráče po rohovém kopu, dorážka již šla mimo. Těsně před odchodem do kabin ještě měli hosté dva rohové kopy, první nerozehráli dobře a domácí šli díky Smejkalovi do brejku. Nebezpečí hosté zažehnali a míč odvrátili na aut. I druhý roh si domácí pohlídali a hosté skončili v ofsajdovém postavení. Do šaten tak šli o poločasové přestávce spokojenější domácí.

Po změně stran se ve 48. minutě dostali do šance jako první hosté, Čaloud šel sám na bránu, míč mu ukopl vrátivší se Jiřík. Domácí bek byl navíc v souboji faulován. V 51. minutě měli Polenští standardní situaci, když se snažil centr Daniela Voráče za záda Holického hlavičkou dopravit Kazlou, úspěšný nebyl. V 54. minutě měli domácí hráči další obrovskou gólovku, byl z toho ovšem jen rohový kop. Ten posléze zahrával Niederle, ale hosté centrovaný míč odhlavičkovali na další roh. I z něj ale Pelhřimovští další branku nevytěžili. Naopak skórovat se podařilo hostům, a to v 57. minutě po chybě v domácí obraně, kdy hostující Daniel Voráč skóroval do odkryté brány – 1:1. V 59. minutě nejdříve fauloval bez míče právě střelec hostující branky, zákrok ještě zůstal nepotrestán, následný souboj se již pískal. Byla z toho standardka pro Pelhřimov, kterou zahrával Niederle. Hosté se ale ubránili. Gól nevytěžili ani z rohového kopu v 61. minutě. Gólovku Pelhřimova zmařil hostující gólman i v 62. minutě, když se štěstím vyrazil nohou střelu Niederleho. O minutu později měli domácí na hlavě další gól. Nevyužit brankově zůstal i rohový kop z 68. minuty. V další obrovské šanci se hned v 69. minutě ocitl pelhřimovský Morava, když po centru Homolky střílel zblízka jen těsně vedle polenské brány. V 77. minutě zase gólovou příležitost zastavil správně odmávaný ofsajd. A tak série neproměněných gólovek skončila dle pořekadla „nedáš, dostaneš“ a v 81. minutě vstřelili polenští gól, když předtím po faulu rozehrávali za půlí a Sobotka přehodil vyběhnuvšího gólmana domácích. V 85. ještě skluzem dojel hostující Pecina Smejkala a v 88. minutě jej ten stejný hráč opět nedovoleně zastavil a rozehrávali domácí z poloviny hřiště. Útočná akce končila střelou nad hostující bránu. V závěru si hosté přerušením hry již výsledek pohlídali a nápor domácích v posledních minutách utkání již na skóre nic nezměnil. Domácí tak hostům doslova darovali všechny body.

Trenér Richard Zeman: V prvním poločase jsme zahodili několik šancí. Mohli jsme klidně vést 3:0. Nakonec jsme na naši střeleckou impotenci doplatili.

Nejlepšími hráči utkání se stali hostující Ilya Kazlou a v domácím dresu Tadeáš Smejkal.