od BH dne 16.08.2021 v 21:26
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SK Okříšky 1:0

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SK Okříšky 1:0 (0:0), 3. kolo KP Vysočina, neděle 15. 8. 2021, Kamenice nad Lipou.

Branka FK Maraton Pelhřimov: 81. Vopálenský

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Luky Holický - Jeník Homolků, Martin Kostroun, Šimon , Andrej Fikar - Oskar Točík, Daniel Poul, David Viktora (86. Vojta Poul), Jakub Vlk – Blažek (63. Martin Skorepa), Tomáš Mazáč (80. Vopálenský).

Rozhodčí: Karel Pojezný – Ladislav Petrlík, Nikolas Šíma.

Delegát: Vaněk.

ŽK: 2:1.

120 diváků

V úvodních minutách utkání se hrál oboustranně opatrný fotbal, hlavně ve středu hřiště. V 9. minutě byl faulován pelhřimovský Homolka a domácí tak zahrávali první standardku. Rozehrál ji Poul na Mazače, jeho střelu tečovalo několik hráčů a nakonec zprava střílel Fikar, ale gólman Okříšek Fiala byl na svém místě a s jeho pokusem si poradil. O tři minuty později se pokusil prosadit Viktora, ani on ale nebyl úspěšný. Ve 14. minutě zahrávali hosté rohový kop, domácí obránce míč odhlavičkoval na další roh. Ten zahrával okříšský Ryšavý, na jeho centr si naskočil Mašek, ale hlavičkoval mimo bránu Holického. V 17. minutě vybojoval pro domácí kop z rohu Vlk po úniku po pravé straně. S centrem Homolky do vápna si ale velmi zhuštěná obrana Okříšek poradila. Nápor domácího týmu pokračoval i nadále, v 19. minutě do vápna nacentroval opět Homolka, Mazač ale pálil nad bránu. Úspěšný nebyl ani o pět minut později Blažek, jehož hlavička po centru Vlka zprava šla mimo tyče Fialovy brány. Ve 33. minutě utekl na levé straně Kostrounovi Viktor Bulant, jeho gólovku ale zlikvidoval skvělý Holický. V následujících minutách se hra opět přenesla na polovinu hostujících Okříšek. Ani z jednoho ze dvou rohů (ve 36. a 37. minutě) ale domácí gól nevytěžili a tak na ukazateli svítilo stále skóre 0:0. Ve 40. minutě se osmělili i hosté, to když zleva střílel Bulant, ale jeho střela neměla potřebnou razanci a tak s ní neměl Holický žádný problém. Ve 41. minutě ještě hosté měli možnost zahrávat trestný kop, a to když předtím Šimon zfauloval Bulanta. Centr do vápna poslal Ryšavý, domácí obrana ale pohromu nepřipustila. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu. Do druhé půle měli lepší vstup domácí fotbalisté. Hned na jejím začátku zahrávali další roh, ovšem hosté bránící ve vápně v deseti lidech si s centrovaným míčem poradili a nepustili Pelhřimov do vedení. Sami naopak vyzkoušeli pozornost Holického ve 48. minutě, ale střela Ryšavého letěla nad bránu Pelhřimova. Ve 49. minutě zastavil hostující Němec Mazače unikajícího k bráně Fialy a domácí tak kopali standardku. Střela Točíka ale zamířila těsně vedle pravé tyče brány Okříšek. V 55. minutě zahrávali roh i hosté, Homolka centrovaný míč odvrátil na další roh. Po něm mohli Okříšky skórovat, ale Holický byl pozorný a se střelou si hravě poradil. V 56. minutě se z protiútoku do šance dostal Blažek, ale ani nyní nebyl úspěšný. V 66. minutě vybojoval roh Skořepa, Kostroun ale hlavičkou poslal míč nad bránu hostí. S přibývajícím časem přibylo i více osobních soubojů na hřišti. Domácí stále trpělivě čekali na svoji příležitost. Ta přišla v 81. minutě, když střelu Vopálenského, který minutu před tím přišel na hřiště, neudržel Fiala – 1:0. Vopálenský si tak připsal premiérový gól za A tým mužů. V 87. minutě byl Vopálenský faulován před vápnem a domácí zahrávali zajímavou standardku. Tu obětavě bránící hráči Okříšek ubránili. Těsné vedení si Pelhřimov v závěru utkání pohlídal a připisuje si tak další 3 body do tabulky.

Vladimír Hekerle (trenér Okříšek): „Tento zápas se mi hodnotí těžce, protože i když domácí měli více ze hry, byli víc na balonu, tak jsme je nepouštěli do nějakých moc velkých šancí. Byli tam nějaké závary z rohu, ale bohužel my jsme dá se říci měli možná nějaké ty gólovky… Kdybychom ty brejky dohráli lépe, tak by možná domácí měli větší starosti s námi než měli, ale bohužel udělala se tam v 81. minutě chyba a domácí dali gól. Ale myslím si, že manšaft, který chce postoupit, by si měl podle mého názoru s tímto zápasem poradit jinak. Ale vyhráli, můžu jim jedině pogratulovat. Já se ale za své kluky nestydím, spíše naopak, myslím si, že odehráli jeden z nejlepších zápasů a kdybychom byli v té finální části trošku lepší, tak myslím, že by se tady možná zrodilo překvapení.“

Vyjádření kouče Regáska k zápasu: "V tomto utkání byla naše povinnost splnit roli favorita a to si myslím, že jsme plnili od 1. do 90. minuty utkání. Nebylo ale jednoduché se prosadit přes Okříšský hluboký obranný blok. Na můj vkus jsme tentokrát neměli dobrý pohyb a také proto jsme se prosadili až v 81. minutě utkání. To samozřejmě pomohlo fotbalu a za zbylých 9 minut jsme si vytvořili další 3 brankové příležitosti, bohužel jsme je ale nebyli schopni již proměnit. Škoda je, že Blažek neproměnil v prvním poločase 100% šanci, tím by asi bylo i utkání pro diváka atraktivnější. Tohle představení snad nemohlo bavit vůbec nikoho. Ale i taková utkání se občas hrají, nicméně máme 3 body a jdeme dále."

Další utkání čeká hráče Pelhřimova v sobotu 21.8.2021 od 10:00 hod. v Náměšti nad Oslavou.