od BH dne 09.10.2023 v 21:53
Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Líšeň B 2:3 (0:2)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Líšeň B 2:3 (0:2), 10. kolo MSD-D, neděle 8. 10. 2023, Pelhřimov.

Branky: 69. Poul, 72. Adam - 7., 20. Raab, 52. Aldin.

Rozhodčí: Adam Slováček - Peter Mrázek, Tomáš Ehrenberger.
Delegát: Vladimír Blažek.
ŽK: 1:1.
250 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech - Homolka, Rajtmajer, Šimon, Vacek (58. Adam) - Zacha (68. Honzl), Niederle, Poul, Morava (58. Hotovec) - Fialka (89. Hána), Smejkal.

V úvodních minutách utkání měla na svých kopačkách míč více juniorka druholigové Líšně. Domácí působili spíše zakřiknutým dojmem. Svoji převahu v úvodu vyjádřili hosté vedoucím gólem v 7. minutě, kdy se střelecky prosadil Raab. V 11. minutě zakončoval Poul střelou po zemi. Někdo z hostujících hráčů střelu tečoval a domácí tak měli rohový kop. Povedený centr bohužel jen proletěl vápnem do autu. Další nebezpečný centr přiletěl před bránu hostí v 19. minutě, ale ze strany domácích to zůstalo bez koncovky i díky nedůrazu ve vápně. Ve 20. minutě přišla pro domácí další pohroma. Nejdříve fauloval u lavičky Líšně Vacek, sudí tento zákrok ocenil žlutou kartou. Hosté měli standardku. Po této akci se hlavou po centru zprava trefil opět Raab - 0:2. Tři minuty na to trefil tyč Pechovy brány hostující Fall. Ve 31. minutě zahrávali domácí fotbalisté roh. Rozehrál jej Niederle, střelu z chumple před bránou si hostující gólman pohlídal. Ve 38. minutě vybojoval další roh pro Pelhřimov Morava. Centrovaný míč odhlavičkoval stoper hostí, následně měl na hlavě gól Šimon po přihrávce Smejkala, míč ale letěl těsně nad břevno. Do kabin tak šli spokojenější hostující fotbalisté.

V úvodu druhé půle se uvedli domácí střelou Poula, hostující gólman byl však připraven. Po pár minutách se síť zatřepetala za Pechem, na 0:3 zvýšil hostující Aldin. V 56. minutě musel zasahovat opět Pech, když vytáhl centr hostí na roh. Po jeho rozehrání stříleli hosté z odrazky pouze nad bránu. V 66. minutě skončila akce hostí faulem hostujícího Raaba, který udeřil loktem Rajtmajera a kopalo se tak od brány domácích. V 68. minutě zahrávali domácí další roh, zahrával jej opět Niederle, na zadní tyči si na míč počíhal Poul a snížil na 1:3. O tři minuty později bylo domácím zase o malinko veseleji, když se střelecky prosadil Adam - 2:3. Domácí tyto branky dostali na koně, hosté naopak znervózněli. V 77. minutě se povedenou střelou z dálky prezentoval Hotovec, gólman byl ale proti vyrovnání. Ke konci utkání již hosté kouskovali hru a hlídali si zkušeně těsné vedení. Pelhřimovští ještě na konci měli dvě gólové šance. Nejdříve v první minutě nastavení měl na kopačce gól Homolka a chvíli poté Poul. Ani jeden z nich se střelecky neprosadil, a tak si hosté odvezli všechny tři body.

Trenér Richard Zeman: "Líšeň je silná v centrovaných míčích, to jsme věděli, ale neuhlídali jsme obrovitého hlavičkáře Raaba a za dvacet minut jsme prohrávali 0:2. Smekám před výkonem týmu ve druhém poločase, přestože jsme po počátečním náporu inkasovali z brejku třetí gól. Podařilo se nám vrátit do zápasu a v závěru jsme proti velmi kvalitnímu protivníkovi sahali po vyrovnání."

Z každého týmu byl opět vybrán jen hráč, který nejvíce zaujal - za hosty střelec dvou branek Lukáš Raab a za domácí novic v černobílém dresu stoper Lukáš Rajtmajer.