od BH dne 20.03.2023 v 20:32
Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Huhtamaki Okříšky 5:2 (4:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Huhtamaki Okříšky 5:2 (4:1), přípravné utkání mužů, sobota 18. 3. 2023, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 10., 28. a 33. Mazáč, 41. Fialka, 72. Vopálenský – 14., 77. Bence.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Adam, Šimon, Fikar – Niederle (46. Vlk), Poul, Hotovec (74. Skořepa), Mazáč – Fialka (46. Vopálenský), Honzl.
Generálku na jarní část soutěže sehráli pelhřimovští fotbalisté na domácí půdě proti Okříškám, s kterými hráli obě mistrovská utkání již na podzim minulého roku.

Lépe začali domácí. Již ve 3. minutě poslal míč Poul doleva Fialkovi, ten se ocitl sám před hostujícím gólmanem. Zkušený Fiala včasným vyběhnutím zlikvidoval jeho šanci. V 7. minutě kopal rohový kop Niederle, následně trefil Mazáč břevno, ale akci zastavila píšťalka sudího, která signalizovala ještě útoční faul ve vápně hostí. Úvodní branku vstřelil v 10. minutě Mazáč, když zužitkoval míč od Poula za obranu – 1:0. Tři minuty na to přihrál Poul míč doprava Mazáčovi, ten vybojoval alespoň roh. Po jeho rozehrání zakončoval Mazáč mimo bránu Fialy. Ve 14. minutě bylo vyrovnáno. Středem hřiště prošel hráč Okříšek a střelou k tyči srovnal skóre 1:1. Ve 21. minutě hosté faulovali a domácí tak měli standardku, kterou rozehrál Niederle. Nejdříve hlavičkoval Poul, hostující brankář jeho pokus vyrazil nohama a poradil si i s dorážkou Hotovce. Ve 26. minutě měli rohový kop i hosté, centr ve vápně ale domácí odhlavičkovali na další roh. I s tím si dokázali poradit, Mazáč míč odhlavičkoval a následně jej domácí vyvezli ven. Ve 28. minutě vyslal Niederle křižnou přihrávku doprava na Mazáče a ten prostřelil Fialu – 2:1. O chvíli později mohl přidal třetí gól Hotovec, jeho střela však zamířila těsně nad bránu hostí. Na 3:1 navýšil skóre ve 33. minutě aktivní Mazáč, když využil nedůrazu v obraně hostí. Ve 38. minutě zahrávali domácí další roh, Okříšky tuto standardku ubránili. Do konce první půle ještě Pelhřimovští přidali jednu branku, po přihrávce od Mazáče se trefil ve 41. minutě Fialka.

Do druhé půle nastoupili domácí se dvěma změnami oproti základní sestavě. Úvodní minuty druhého dějství se odehrávaly převážně mezi oběma šestnáctkami. V 52. minutě nechali domácí fotbalisté volného hráče Okříšek ve vápně, ten si ale naštěstí pro ně nezpracoval ideálně přihrávku od spoluhráče a míč mu utekl. V 68. minutě vybojoval na pravé straně rohový kop Vlk. Homolka jej rozehrál nakrátko na Poula, ten mu míč vrátil, následoval centr do vápna a míč za záda Fialy uklidil Mazáč – tento gól ovšem nebyl pro ofsajd uznán. A tak skóre bylo stále 4:1. Trvalo to ovšem pouhé čtyři minuty. V 72. minutě se prosadil po přihrávce od Mazáče Vopálenský a propálil hostujícího brankáře – 5:1. Hosté se zmohli coby odpověď akorát na pozdrav z dálky, a to když v 74. minutě zakončoval útočník Okříšek – úspěšný ale nebyl. Tři minuty před koncem utkání domácí faulovali v pokutovém území a nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu hosté střelou k levé tyči proměnili a kosmeticky tak upravili výsledek na 5:2.

Trenér Richard Zeman: „Útočná fáze nám zejména v první půli vycházela velmi dobře. Dali jsme pět pěkných gólů a minimálně stejný počet jich pochytal hostující brankář Fiala. V obraně jsme ale tak dominantní nebyli a jediný nebezpečný hráč Bence nás dvakrát zastihl v nedbalkách.“