od BH dne 18.03.2024 v 19:42
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Vrchovina Nové Město n/M 1:1 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Vrchovina Nové Město n/M 1:1 (0:1), 17. kolo MSD-D, neděle 17. 3. 2024, Pelhřimov.

Branky: 70. Šimon – 25. Duba.

Rozhodčí: Jiří Pavlas – Ladislav Svoboda, Radim Holub.
Delegát: Rudolf Volf.
ŽK: 4:2.
206 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Zacha (65. Niederle), Šimon, Rajtmajer, Viktora (65. Homolka) – Smejkal, Poul, Hotovec, Fikar (81. Vacek) – Morava F. (88. Adam), Jiřík (88. Honzl).

V prvním jarním domácím utkání přivítali Pelhřimovští na svém hřišti soupeře, který ještě nedávno navlékal třetiligový dres – Nové Město na Moravě.
Oba soupeři vstoupili do utkání opatrně. Mírně navrch měli domácí fotbalisté. První gól ale vstřelila Vrchovina – ve 25. minutě přišel dlouhý aut z levé strany do vápna a tam nepokrytý Duba otevřel skóre utkání – 0:1. Ve 36. minutě byl faulován na úrovni domácí střídačky Hotovec a domácí tak měli možnost zajímavé standardky. Dlouhý centr zamířil do vápna, následná hlavička již šla mimo bránu. Tři minuty na to měli hosté rohový kop, ale další gól z něj nevytěžili. Ve 41. minutě stejně tak nevyužita zůstala standardka domácích, Rajtmajerovu tvrdou střelu lapil gólman hostujícího celku.

Nástup do druhé půle měli lepší hosté, již ve 47. minutě zahrávali roh, hostující Šteffl odcentroval, pozorný domácí stoper Šimon však odhlavičkoval míč před sebe. Pelhřimovští mohli odpovědět v 51. minutě, to měli též k dobru rohový kop… vše skončilo odkopem hostujícího gólmana. Další rohový kop pro Pelhřimov přišel již 2 minuty na to – rozehrál jej Poul. K odraženému míči se dostal Fikar, přihrál jej Šimonovi, ten ale nabídnutou šanci nevyužil a pálil pouze nad bránu hostujícího kapitána Šmídy. V 67. minutě přišel v pořadí třetí rohový kop pro domácí tým. Závaru před bránou Šmídy domácí nevyužili, na zadní tyči číhající Rajtmajer na pěkný centr bohužel nedosáhl. Zaslouženého vyrovnání se Pelhřimov dočkal v 70. minutě, kdy se po dalším rohovém kopu trefil hlavou Šimon – 1:1. V 75. minutě ještě utekl po pravé straně Smejkal, poslal míč před bránu, bohužel hostující brankář byl u něj dříve než domácí útočníci. Pět minut před koncem utkání ještě vytáhl perfektní zákrok Leška, když střelu hostí vytáhl na roh. Body se tak dělily mezi oba soupeře.

Trenér Richard Zeman: „Vrchovina ve venkovních utkáních těží ze zkušenosti pěti sezón ve třetí lize, vyhrála venku pět posledních utkání ze šesti. Otočila zápasy v Humpolci, Staré Říši, v deseti vyhrála ve Žďáru a v závěru zlomila také odpor Speřic. Cením si toho, že jsme dokázali srovnat náskok sebevědomého soupeře a ve druhém poločase hosty přehráli. Oproti podzimu jsme udělali výkonnostní posun.“