od BH dne 10.10.2022 v 22:25
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Dukovany 3:1 (1:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Dukovany 3:1 (1:0), 10. kolo Krajského přeboru KFS Vysočiny, sobota 8. 10. 2022, Pelhřimov.

Branky: 12. Adam, 86. Niederle, 88. Homolka – 62. Pelán Štěpán (PK)

Rozhodčí: Soukupová – Nebola, Gregar.
ŽK: 0:3.
150 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Niederle, Adam (77. Hotovec), Morava, Fikar – Vopálenský (70. Honzl), Fialka.

Proti nováčkovi soutěže začali lépe domácí fotbalisté. Již v 6. minutě se ke střele dostal Vopálenský, přízemní skákavá střela ale mířila vedle hostující brány. O minutu později se střelecky neprosadil ani Niederle. I následující průběh utkání se odehrával převážně na polovině celku z Třebíčska. V 9. minutě poslal zprava do vápna přihrávku Fikar, ke střele se dostal Niederle, neměl však přesnou mušku. Úvodní branka utkání padla ve 12. minutě, kdy nejdříve zahrávali domácí roh a po centru Niederleho se trefil hlavou Adam – 1:0. Další gólovou příležitost měli domácí dvě minuty na to, kdy po levé straně utekl Vopálenský, pozorný gólman Dukovan Pelán vyběhl včas a brance zabránil. Hosté se osmělili v 17. minutě, kdy po zemi vedle Holického brány vystřelil Bořil, jemuž předtím nahrál míč Jacko. V 18. minutě zatáhl po pravé straně míč Fikar, přihrál jej Fialkovi, ten sklepl míč nabíhajícímu Moravovi, který branku minul. V rozmezí 20. až 22. minuty přišla série tří rohových kopů pro domácí fotbalisty, ani jednu standardku bohužel v gól přetavit nedokázali. Úspěšní při standardce nebyli ani hosté ve 26. minutě, kdy nejdříve Jacko vybojoval pro Dukovany roh, centrovaný míč kapitána Černého Holický zachytil. Gólman domácích musel rovněž zasahovat ve 28. minutě proti hlavičce stopera Štěpána Pelána a byl úspěšný, vyrovnání se nekonalo. Na druhé straně ve 31. minutě po přihrávce Homolky zleva se v šanci ocitl Fikar, ale bránu přestřelil. Tři minuty na to měli hosté standardku, které předcházel faul domácího týmu. Rozehrál ji Tofl, domácí míč odhlavičkovali a šli do brejku po levé straně. K ohrožení brány hostí nedošlo, akce skončila odkopem míče do autu. V 35. minutě se dopustil nedovoleného zákroku na hostujícího kapitána Vacek a hosté zahrávali další standardku, Tofl bránu Pelhřimova neohrozil. Ve 37. minutě měli domácí další roh, hlavičku Vacka lapil dukovanský brankář. Další rohový kop pro Pelhřimov následoval o dvě minuty později, ani z něj Pelhřimovští gól nevytěžili. Dvě minuty před koncem prvního poločasu ještě po pravé straně utekl Šimon, přihrál míč před bránu Fialkovi, ten bohužel pro domácí střílel pouze nad bránu Matyáše Pelána. Do šaten tak odcházeli Pelhřimovští s hubeným náskokem.

I v úvodu druhého dějství měli míč na svých kopačkách více domácí borci. V 52. minutě střílel těsně vedle brány po přihrávce od Homolky Fikar. Protože byl míč byl ještě přitom tečován, měli domácí výhodu dalšího rohového kopu. Standardku ale obětaví hosté ubránili. V 55. minutě byl na půli hřiště zfaulován domácí Fialka. Hostující obrana i nyní zafungovala a domácí k finálce nepřipustila. V 57. minutě domácí dobře zakombinovali a zasahovat musel Matyáš Pelán proti střele Moravy. V 62. minutě přišla pro domácí studená sprcha. Ve vápně nejdříve fauloval stoper Šimon a nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Štěpán Pelán a bylo vyrovnáno – 1:1. Domácí sice vyrovnávací branka na chvíli zmrazila, ale i přesto bojovali, aby strhli výsledek zpět na svou stranu. To se podařilo až v závěrečných minutách utkání, kdy se nejdříve střelecky prosadil Niederle – 2:1, a uklidňující pojistku přidal dvě minuty před koncem kapitán Homolka – 3:1. Proti sympaticky hrajícímu nováčkovi soutěže tak domácí zvítězili o dvě branky a nadále spolu s exdivizní Polnou drží první příčku tabulky Krajského přeboru Vysočina.

Tradiční cenu pro nejlepší hráči utkání si odnesli hostující Tomáš Lacko a domácí Jan Homolka.

Trenér Richard Zeman: „Soupeř přijel s jedním členem realizačního týmu, jedním náhradníkem a po našem hrůzostrašném výkonu si málem odvezl jeden bod. Utkání jsme zlomili v samém závěru díky rutině zkušených hráčů Michala Niederleho a Honzy Homolky, kteří jako jediní při neočekávaném vývoji na trávníku neztratili hlavu.“