od BH dne 12.09.2023 v 19:26
Muži | FK Maraton Pelhřimov - MSK Břeclav 1:3 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - MSK Břeclav 1:3 (0:1), 6. kolo MSD-D, neděle 10. 9. 2023, Pelhřimov.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Zacha, Vacek, Šimon, Viktora – Homolka, Niederle, Smejkal, Morava (78. Adam) – Honzl (65. Fikar), Fialka (65. Mazáč).
Rozhodčí: Jiří Pavlas – Karel Mach, Petr Daniel.
Delegáti: Jaroslav Krajča, Jan Prokop.
ŽK: 2:3.
306 diváků.
Lépe začali domácí fotbalisté. Již v 6. minutě kopali roh, s centrem si hostující Kristoň poradil, když míč odkopl. Tři minuty na to fauloval břeclavský Ryšavý, byla z toho standardka pro domácí tým. Po rozehrání Niederlem hlavičkuje těsně vedle Vacek. Na druhé straně v 11. minutě vyslal pozdrav směrem k bráně Pecha Malacka, též nebyl střelecky úspěšný. O dvě minuty později fauloval před vápnem Šimon a hosté tak měli zajímavou standardní situaci. Potrápila je ale přesnost při zakončení a nakonec ani Pech nemusel zasahovat. V 15. minutě vznikl závar před hostující bránou, Honzlovi se nepodařilo propálit míč do sítě. V 19. minutě podnikli domácí útoční výpad směrem k bráně Břeclavi, zakončoval Homolka střelou po zemi, avšak neměl přesnou mušku. Jednu minutu na to musel zasahovat domácí gólman Pech, když střelu hostí efektně i efektivně vytáhl na roh. Jeho rozehrání si domácí pohlídali a naopak šli do protiútoku. Ten skončil rohovým kopem pro Pelhřimov. Homolka nacentroval míč do vápna, gólman hostí Sova jej vyboxoval a hosté šli do brejku, který zakončili gólově – 0:1. Ve 31. minutě kopali břeclavští fotbalisté další roh, zakončení šlo opět nad bránu. Ve 42. minutě vybojoval roh i pro domácí útočník Fialka. Centrovaný míč Homolky si ve vápně našel jen hlavičkující hosty. V závěru první půle ještě hostující hráč tečoval pokus domácích, ale další roh již domácí nestihli rozehrát, skončil první poločas.
Dvě minuty po změně stran se ocitl v šanci Šimon, když hlavičkoval těsně vedle Sovovy brány po centru Homolky. Chvíli na to vybojoval pro Břeclav rohový kop Mazuch, gólově ale zůstal nevyužit. V 53. minutě fauloval Vocílka Honzla a uviděl za to žlutou kartu. Po následné standardce zakončoval Šimon, gólman hostí byl pozorný. Dvě minuty na to přišla další standardka pro Pelhřimov, po faulu na Honzla. Zakončuje opět Šimon a střílí branku, který následně nebyla pro ofsajd uznána. Gól na druhé straně v 64. minutě ovšem platil. Domácí gólman fauloval ve vápně soupeře z Břeclavi, kterého si předtím nechala utéct obrana. Následovala tak žlutá karta pro Pecha a pokutový kop. Ten Břeclavští proměnili a bylo to 0:2. V 76. minutě upadl ve vápně Grábl, ale penalty se dožadoval marně. Po dvojím ošetřování hráčů hostí na hrací ploše se domácím podařilo snížit na 1:2, což je trochu nakoplo. V 78. minutě se trefil Mazáč. Hosté již začali kouskovat hru a i přes závěrečný tlak domácích fotbalistů se jim podařilo chvíli před koncem skórovat potřetí, když předtím domácí obrana nechala před bránou samotného Hlocha – 1:3.
Trenér Richard Zeman: „Věděli jsme, že je Břeclav lepší směrem dopředu, než dozadu, ale bohužel jsme nevyužili počáteční šance a inkasovali laciné góly. Soupeř byl od prvního gólu lepší, my jsme se do zakončení dostávali komplikovaně.“
Hostující autor dvou branek Matěj Mikáč a domácí benjamínek sestavy brankář Lukáš Pech si převzali ceny za nejlepší hráče utkání.