od BH dne 07.06.2022 v 23:17
Muži | FK Maraton Pelhřimov – HFK Třebíč 7:2 (4:2)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – HFK Třebíč 7:2 (4:2), 25. kolo Krajského přeboru KFS Vysočiny, neděle 5. 6. 2022, Pelhřimov.

Branky: 23. a 25. Benda, 15. Vlk, 30. Niederle, 68. Blokeš, 80. Kostroun, 81. Mazač -20. Hobza, 28. Nnadi.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Kostroun, Šimon, Vlk – Niederle (62. Mazáč), Poul D., Poul V. (81. Honzl) – Blokeš (75. Vopálenský), Benda (81. Adam), Viktora (81. Vacek).

Rozhodčí: Kylar Roman - Fabeš Roman, Beseda Petr.

ŽK: 0:2.

150 diváků.

Dějství úvodních minut posledního domácího utkání se odehrávalo převážně na polovině hostujícího celku z Třebíče. V 10. minutě přihrál Viktora zprava Blokešovi a ten pálil z první, bohužel nad bránu hostí. Ránu Vojty Poula vzápětí třebíčský gólman vyrazil na roh. Ve 12. minutě domácí pěkně zakombinovali, Vlk nahrál míč Viktorovi, ale ten přestřelil prázdnou bránu. Síť třebíčské brány se zatřepetala poprvé v 15. minutě, kdy se z akce po pravé straně zakončené střelou na zadní tyč trefil Vlk – 1:0. V 16. minutě se ke slovu dostali hosté, když vybojovali roh. Centr na zadní tyč ale zpracoval domácí obránce a míč odkopl do bezpečí. V 17. minutě srazil na vápně samostatně unikajícího Bendu Minář a domácí zahrávali standardku. K míči se postavil sám faulovaný hráč, jeho střelu ale gólman Třebíče chytil do náruče. Ve 21. minutě se měnilo skóre, Třebíčští využili nedůrazu obrany Pelhřimova ve vápně a Hobza vyrovnal – 1:1. O tři minuty později vrátil Pelhřimovu vedení Benda, když mu předtím zprava naservíroval balon Blokeš – 2:1. Ve 26. minutě už to bylo o dva góly, když Benda využil nedorozumění v obraně Třebíče a zvýšil na 3:1. Hosté mohli snížit vzápětí, to se ale vytáhl Holický, když zlikvidoval střelu Nnandiho. Ve 29. minutě Třebíč kopala roh a nyní již Nnandi byl úspěšný – 3:2. Gólová přestřelka nadále pokračovala. Již o minutu později zužitkoval přihrávku od Dana Poula Niederle a trefil se netradičně hlavou – 4:2. Ve 34. minutě měli standardku i hosté, gólman ji zlikvidoval a střela z odrazky letěla nad bránu, skóre se tedy tentokráte neměnilo. Pár minut před koncem první půle byl ještě faulován Benda a následovala další standardní situace. Tu rozehrál Niederle, hosté však vystihli signál a pátý gól nepřipustili.

Do druhé půle vstoupily oba týmy beze změn v základních sestavách. V 53. minutě po přihrávce od Vlka trefil Niederle spojnici břevna a tyče třebíčské brány. V 56. minutě šli do brejku hostující fotbalisté, střelu Hobzy ale Holický chytil. I v následujících minutách měli míč na svých kopačkách více domácí fotbalisté, hosté se dostávali ke slovu sporadicky. Hrozili zejména po pravé straně, kde zlobil Maleta. V 68. minutě zužitkoval pěknou přihrávku od Mazáče Blokeš a bylo to již 5:2. V 80. minutě přidal šestou branku do sítě hostů po rohu Homolky Kostroun a o dvě minuty později na konečných 7:2 upravil skóre po samostatné akci Mazáč. Poté ještě gólovou příležitost nevyužili Adam a Mazáč. Poslední domácí utkání bylo bohaté na góly a přítomní diváci mohli odcházet ze stadionu nadmíru spokojeni.

Trenér Richard Zeman: „Domácí rozlučka se sezónou se nám povedla. Hráči hráli s chutí celých devadesát minut a přes řadu nevyužitých šancí nastříleli sedm gólů.“

Toto utkání bylo posledním vystoupením Pavla Bendy před domácím publikem. Před úvodním hvizdem tak obdržel pelhřimovský ofenzivní hráč upomínkový předmět a poděkování od předsedy klubu Miroslava Vacka. Po utkání se ho zmocnili spoluhráči a Bendr se několikrát "vznesl" nad jejich hlavy. Při obou aktech byl Pavel odměněn zaslouženým potleskem, za osm úspěšných sezon v černobílém dresu, kdy rozdával radost svými technickými finesami a krásnými góly. Tedy ještě jednou přejeme hodně štěstí a zdraví, úspěchů v trenérské činnosti a další fotbalové kariéře!