od BH dne 21.02.2022 v 20:52
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Spartak Soběslav 4:5 (1:4)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Spartak Soběslav 4:5 (1:4), přípravné utkání, sobota 19. 2. 2022, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 24. Benda, 69. Mazáč, 76. Homolka, 81. Blokeš.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Rejthar – Honzl, Viktora, Poul D., Fikar – Benda, Mazáč, Adam.

Střídali: Vlk, Kotrč, Blokeš.

Další utkání v rámci zimní přípravy sehráli pelhřimovští fotbalisté na domácí půdě proti účastníkovi jihočeské divize A – Soběslavi.

Úvodní minuty se nesly ve znamení dvou neproměněných vyložených gólových šancí pelhřimovských fotbalistů. Místo toho, aby se Pelhřimovští již v 7. minutě radovali ze stavu 2:0, udeřili naopak hosté. Potvrdilo se tak staré známé pravidlo – nedáš, dostaneš. V 8. minutě Soběslav potrestala chybu v obraně domácích a bylo to 0:1. V 9. minutě měli domácí rohový kop. Nebezpečný skákavý přízemní centr do vápna ale bohužel nikdo z pelhřimovských fotbalistů netrefil, naopak do brejku šli po pravé straně hosté. Začínající útočnou akci ale zastavil na půli hřiště Fikar za cenu faulu. Ve 22. minutě hosté udeřili podruhé. Prosadili se po kombinaci středem hřiště, zakončenou střelou zpoza velkého vápna k tyči – 0:2. Domácí snížili o dvě minuty později. To nejprve hosté u velkého vápna faulovali a domácí kopali standardku. Přímo z ní parádní trefou nedal hostujícímu gólmanovi šanci Benda – 1:2. Místo vyrovnání ale domácí inkasovali již potřetí a to hned v 25. minutě, kdy se Soběslav prosadila opět přes střed hřiště – 1:3. Ve 34. minutě se dostali ke slovu domácí, když po levé straně utekl Homolka, postupoval sám na bránu, neměl ale přesnou mušku a míč poslal vedle hostující brány. Ve 35. minutě měli Pelhřimovští další šanci, když si na zadní tyči počíhal na centrovaný míč (po faulu u rohového praporku a následném trestňáku) Rejthar, hlavičkoval ale pouze hostujícímu gólmanovi do náruče. Ve 38. minutě přišla další příležitost ke snížení skóre pro domácí borce, ovšem ani natřikrát nedokázali dostat míč za záda gólmana Soběslavi. Naopak na druhé straně musel ve 39. minutě zasahovat Holický, když střelu hostujícího útočníka vytáhl na roh. Z něj málem domácí inkasovali, když hostující hráč zatočil míč rovnou na bránu. Naštěstí ale nebyl přesný a tak stav utkání zůstal nezměněn. Minutu před odchodem do šaten na poločasovou pauzu se již ale hosté nemýlili, po faulu měli možnost standardky a tu využili, volný hráč nedal Holickému šanci 1:4.

Začátek druhé půle nabídl hodně nepřesností v přihrávkách. V 52. minutě domácí faulovali na velkém vápně a hosté tak měli další standardku. Střela naštěstí minula bránu Pelhřimova. V 58. minutě se opět objevila „nemoc“ z podzimní části soutěže – neproměňování vyložených gólových šancí. Domácí spálili hned dvě takovéto příležitosti. Snížit stav mohli Pelhřimovští i v 60. minutě, když zleva vyslal před bránu centr Homolka, Adam v šanci před bránou ale netrefil míč. Domácí se zaradovali až v 69. minutě, kdy se po nedorozumění v obraně hostí trefil zprava Mazáč – 2:4. V 76. minutě přidal třetí gól po přihrávce od Viktory Homolka – 3:4. A v 81. minutě již bylo vyrovnáno – po pravé straně utekl Blokeš, poradil si ve vápně s dvěma protihráči a prostřelil i gólmana – 4:4. Radost z vyrovnání ale domácím vydržela jen pár sekund. Hned po rozehrávce využili hosté toho, že se domácí ještě zcela nevrátili na své pozice a prosadili se již popáté, 4:5. V závěrečných minutách ještě mohl vyrovnat Blokeš, po akci na pravé straně, jeho pokus ale gólman Soběslavi chytil a na tabuli tak i po konci utkání svítil „hokejový“ výsledek 4:5.

Asistent trenéra Robert Pozník: „Utkání jsme nezvládli v obranné činnosti, kde jsme byli neorganizovaní a nedůslední.“