od BH dne 07.08.2022 v 20:32
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (1:0)

Muži | FK Maraton PelhřimovFK Jindřichův Hradec 1910 2:0 (1:0), přípravné utkání, sobota 30. 7. 2022, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 31. Mazáč, 90. Niederle.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Fikar – Morava, Poul D., Niederle, Fialka – Mazáč, Točík.

Střídali: Moravec, Vopálenský, Adam, Honzl.

Generálku na nový ročník Krajského přeboru Vysočiny mužů sehráli pelhřimovští fotbalisté na domácí půdě proti týmu z jihu Čech – Jindřichovu Hradci.

Úvodní minuty utkání nabídly oboustranně fotbal zejména ve středu hracího pole bez vážných brankových příležitostí na obou stranách. Hostujícího gólmana prověřil až ve 22. minutě Mazáč, který dostal přihrávku před bránu z levé strany od Homolky. Brankář hostí jeho střelu vyrazil a stejně tak i následnou dorážku. Poté ještě domácí zahrávali rohový kop, ale ani z toho nic nebylo. Ve 24. minutě, mohl potrestat chybu hostujícího obránce Dan Poul (po přihrávce od Moravy), jeho střelu však gólman Hradce vyrazil nohama. Domácí ještě poté ani nadvakrát nedokázali míč dopravit za jeho záda. Ve 29. minutě pálil z první Niederle, bohužel pro domácí jen těsně minul hradeckou bránu. Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě, to Mazáč zužitkoval přihrávku od Moravy – 1:0. Hosté mohli vyrovnat ve 35. minutě, tečovaná střela mířila nad bránu Holického, a tak Hradec kopal pouze roh. Ten domácí ubránili a stále si tak drželi jednogólový náskok. Holický se blýskl zákrokem ve 37. minutě, když po protiútoku Hradce vyrazil střelu jejich útočníka na roh. Do konce první půle se již nic vážnějšího nestalo a na ukazateli skóre tak svítil stále stav 1:0.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním zvrátit nepříznivý vývoj utkání na svoji stranu, naopak domácí chtěli nějaký ten gól přidat. V 63. minutě mohli hosté využít chyby v obraně Pelhřimova, útočník šel sám na bránu, naštěstí pro domácí v koncovce selhal a poslal míč vedle brány. Na konečných 2:0 upravil v 90. minutě neskutečnou hlavičkou (po rohovém kopu) Niederle.

Pelhřimovští se tak vítězstvím naladili na nadcházející soutěžní ročník, který začnou domácím utkáním s Okříškami v neděli 7. srpna od 16:30 hod. na stadionu v Nádražní.