od BH dne 26.02.2024 v 17:46
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Jindřichův Hradec 1910 1:1 (1:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Jindřichův Hradec 1910 1:1 (1:1), přátelské utkání mužů, sobota 24. 2. 2024, Fotbalový Stadion Za Kalvárií

Branka FK Maraton Pelhřimov: 30. Jiřík

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Zacha, Šimon, Vacek, Viktora – Morava, Smejkal, Niederle, Fikar – Jiřík, Fialka.
Střídali: Poul, Hotovec, Honzl.
Rozhodčí: Terber – Jahoda, Tomšů.

Úvod přátelského utkání zvládli lépe hostující fotbalisté. Již v 6. minutě se ujali vedení 0:1, když předtím ve středu pole získali míč. Do 10. minuty pak ještě měli dva rohové kopy a jeden přímý trestný kop. Poté se ale domácí začínali ozývat víc a víc. V 15. minutě brankář hostí vyškrábl střelu Smejkala (po přihrávce z pravé strany). Pelhřimovští si v následujících minutách vytvořili několik slibně se vyvíjejících příležitostí, ty však zůstaly gólově nevyužity. Ve 27. minutě vybojoval Smejkal roh, míč nejprve hosté odvrátili, domácí jej ale vybojovali zpět…z následné „dvojšance“ vyrovnávací branku nevytěžili. Zasloužené vyrovnání přišlo ovšem tři minuty na to. Po pěkné akci se prosadil Jiřík 1:1. Další šance domácích fotbalistů do konce první půle ale zůstaly gólově nevyužity.

Nástup do druhé půle měli lepší Pelhřimovští. Ve 49. minutě střílel po přihrávce od Moravy z levé strany po zemi Honzl těsně vedle brány. V 60. minutě vyráží gólman Hradce střelu Honzla před sebe. Další šance přišla v 71. minutě, kdy nejdříve Viktora vybojoval roh, po jeho rozehrání ale domácí střílí těsně nad bránu. Čtyři minuty na to letí hlavička domácího hráče (po rozehraném trestném kopu) těsně nad bránu hostí. Asi největší šance na vstřelení branky přišla v 77. minutě, kdy Fialka v obrovské šanci trefil nejdříve gólmana a z následné dorážky byl pouze rohový kop pro domácí fotbalisty. I ten ale ve vedoucí branku nevedl. Oba soupeři se tak v předposledním utkání před zahájením jarní části sezóny rozešli smírně 1:1.