od BH dne 22.03.2022 v 22:15
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 5:1 (4:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 5:1 (4:1), přátelské utkání mužů, sobota 19. 3. 2022, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 2. (PK) a 35. Poul D., 7. a 45. Benda, 85. Vlk

Rozhodčí: Doskočil – Kůrka, Cirhan.

ŽK: 1:1

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Sochor – Homolka, Šimon, Rejthar – Niederle, V. Poul, D. Poul, Viktora – Benda, Mazáč, Blažek.

Střídali: Vlk, Leška, Vacek, Kostroun, Honzl, Blokeš.

Generálku na jarní část soutěže sehráli pelhřimovští fotbalisté „doma“ na umělé trávě Za Kalvárií proti týmu ze Světlé nad Sázavou.

Úvodní minuty utkání patřily domácím. Již v první minutě se trefil z pokutového kopu Dan Poul – 1:0. Předtím nešťastně ve vlastním pokutovém území zahrál obránce hostí rukou. V 7. minutě zvýšili Pelhřimovští zásluhou Bendy na 2:0 – křižnou přihrávku doprava poslal Mazáčovi Niederle, Mazáč naservíroval míč před bránu, kam si naběhl Benda a doklepl míč prakticky do prázdné brány. Hosté se osmělili v 16. minutě, když vyslali zdálky pozdrav na Sochora, ovšem míč mířil mimo bránu. Ve 24. minutě fauloval ve středu hřiště Dan Poul, hosté zkusili opět vystřelit zdálky, ani tentokráte ale úspěšní nebyli. Ve 26. minutě poslal centr zleva na zadní tyč Vlk, Benda ale hlavičkoval nad bránu Světlé. Ve 30. minutě zkusil obranu hostí střelou po zemi prostřelit V. Poul, ale míč mířil vedle brány. Hosté udeřili o dvě minuty později, když zahrávali standardku zprava, hráč Světlé poslal centr do vápna a nabíhající hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Dvougólové vedení vrátil domácím v 35. minutě Dan Poul, když nejprve po střele Bendy zazvonilo břevno a poté z odrazky vymetl levý horní roh světelské brány kapitán Pelhřimova – 3:1. Ve 39. minutě se ocitl v šanci opět Benda, který dostal přihrávku do běhu, ale vyběhnuvší gólman hostí si s jeho pokusem poradil. Poslední minuty první půle se nesly v duchu náporu domácích. Ten přinesl své ovoce ve 45. minutě, když Vojta Poul přihrál míč Blažkovi, jeho střela ale byla zblokována, míč ale dorazil za záda hostujícího gólmana Benda – 4:1.

Ve 48. minutě zahrávali rohový kop domácí fotbalisté, Dan Poul poslal do vápna centr, na který si naskočil Šimon, ale střela mířila mimo tyče hostující brány. V 50. minutě hosté podnikli protiakci, kterou ale zakončili střelou mimo bránu Lešky. O dvě minuty později fauloval Kostroun a hosté tak měli další standardku – tu domácí obrana odvrátila na roh. Asi největší šanci utkání měli hosté v 81. minutě po brejku, kdy musel Leška likvidovat samostatný nájezd hráče Světlé. Na konečných 5:1 pro Pelhřimov pak upravil v 85. minutě Vlk pěkně umístěnou střelou.