od BH dne 11.04.2023 v 20:01
Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Velké Meziříčí B 8:0 (4:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Velké Meziříčí B 8:0 (4:0), 17. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 9. 4. 2023, Pelhřimov.

Branky: 5., 52. a 82. Honzl, 20. a 32. Niederle, 40. Vopálenský, 50. Malata Marek (vl.), 70. Fikar.

Rozhodčí: Zdeněk Niederle – Nikolas Šíma, Tomáš Beneš.
Diváci: 132.
ŽK: 1:0.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora (55. Fikar) – Niederle, Hotovec (71. Mareš), Poul, Vlk (55. Skořepa) – Vopálenský, Honzl.

O velikonoční neděli přivítali pelhřimovští fotbalisté na svém hřišti juniorku Velkého Meziříčí. Svého soupeře vyšlehali vysokým osmibrankovým rozdílem. Uhájili tak desetibodový náskok v čele tabulky krajského přeboru.

Již ve druhé minutě zahrávali domácí rohový kop, centr Niederleho odvrátil Mirek Malata na další roh. I s tímto si hosté dokázali poradit. V 5. minutě se Meziříčští osmělili, když vyslali na bránu domácích pozdrav. Střílející hráč namířil míč nad bránu a rozehrávali tedy domácí. Z útočné akce, kdy nejdříve od Niederleho dostal míč Homolka. Ten jej poté zleva přihrál před bránu a důrazný Honzl doklepl za záda bezmocného Pelána, se domácí ujali vedení 1:0. Ve 14. minutě zakončoval z dálky Vacek, bohužel pro Pelhřimov bránu minul. Síť v hostující bráně se podruhé zavlnila ve 20. minutě, kdy po přihrávce od Vlka přeloboval gólmana Niederle – 2:0. Ve 24. minutě se ke slovu dostali i hosté, když měli rohový kop. Domácí jej ale dokázali posléze odvrátit do autu. O tři minuty později nejdříve zakončoval Homolka a poté ještě Vlk, který trefil pouze gólmanovu náruč. Úspěšnější byl až ve 32. minutě Niederle, když zužitkoval zpětnou přihrávku Homolky – 3:0. I když hosté občas zahrozili zejména po pravé straně, domácí si s tím dokázali poradit a naopak vstřelili čtvrtou branku – přihrávku z kruhu od Niederleho přetavil v gól Vopálenský – 4:0. Do konce první půle ještě měl hostující tým standardní situaci, kterou rozehrával Crhan, domácí jeho rozehrání nakrátko vystihli a snížení skóre nepřipustili.

Do druhého poločasu vstoupili domácí beze změny v základní sestavě. Pět minut po zahájení druhého dějství se opět měnilo skóre. Nejdříve přihrával míč Niederle, tlak Vopálenského poté neustál Malata a nešťastně si srazil míč do vlastní sítě – 5:0. Sympatické bylo, že hosté se nepřestávali snažit hrát fotbal i přes nepříznivý vývoj utkání. V 51. minutě měli sérii dvou rohů, ta skončila střelou nad bránu Pecha. O minutu později Meziříčští inkasovali pošesté, druhý gól v dnešním utkání přidal Honzl – 6:0. V 57. minutě zahrával hostující tým další rohový kop. Chalupa nacentroval míč na Crhana, ten díky teči domácího hráče vybojoval další roh. Branku z něj ale hosté nevytěžili, Chalupa zakončoval po zemi vedle Pechovy brány. V 61. minutě měli rohový kop i domácí, Homolka centrem našel ve vápně Šimona, ten však hlavičkoval mimo bránu hostí. O dvě minuty později střílí vedle po rozehraném rohu a přihrávce od Niederleho Poul. Ani další roh v 68. minutě branku nepřinesl. Ta padla až v 70. minutě, když nejdříve zleva z úhlu střílel Vopálenský, gólman Meziříčí ještě jeho střelu vyrazil, nabíhající Fikar ale míč doklepl do brány a rozvlnil síť posedmé – 7:0. V 73. minutě fauloval Vopálenský a hosté mohli korigovat hrozivý výsledek alespoň ze standardky. Chalupa bohužel pro ně mířil pouze do náruče Pecha. Přítomní diváci mohli zajásat ještě jednou a to když na 8:0 upravil v 83. minutě výsledek Honzl a zkompletoval tak svůj hattrick.

Oblígátní výběr nejlepších hráčů určil tentokrát hostujícího kapitána Patrika Chalupu a v dresu domácích si tekutou cenu odnesl auto hattricku Jirka Honzl.
Trenér Richard Zeman: „Soupeř nám tentokráte dovolil hodně, a tak jsme toho využili. V první půli jsme byli hodně úderní a produktivní. I za rozhodnutého stavu hráli kluci týmově a zodpovědně dozadu.“