od BH dne 08.04.2024 v 19:02
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 0:2 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 0:2 (0:1), 20. kolo MSD-D, neděle 7.4.2024, Pelhřimov.

Branky: 20. Coufal (PK), 83. Vrzal.

Rozhodčí: Martin Půček - Miroslav Nejezchleb, Luboš Rygl.
Delegát: Zdeněk Hulcký.
ŽK: 3:1.
ČK: 1:0 (78. Rajtmajer)
264 diváků.

Sestava: Leška - Homolka, Rajtmajer, Šimon, Fikar - Zacha (81. Honzl), Poul, Smejkal, Hotovec - Jiřík (82. Fialka), Morava (59. Niederle).

K dalšímu utkání v rámci moravskoslezské divize mužů přijeli do Pelhřimova fotbalisté z Havlíčkova Brodu.
Lépe začali domácí. Již ve druhé minutě zahrávali rohový kop, ten však k úvodní brance utkání nevedl. Chvíli na to byl faulován Jiřík a domácí měli trestný kop. Pro centrovaný míč si ve vápně nejvýše vyskočil hostující gólman. Další rohový kop Pelhřimova v 6. minutě také brankou neskončil, hosté vyvezli míč do bezpečí. Úspěšní nebyli domácí ani v 11. minutě, kdy si s jejich střelou hostující gólman poradil tak, že ji vytěsnil na roh. Tato standardka skončila opět další standardkou pro domácí...ani jeden z těchto dvou rohových kopů domácí nedokázali využít. Ve 13. minutě faulovali Pelhřimovští před velkým vápnem. Leška si ale se střelou hravě poradil. V 16. minutě přišly dva rohové kopy pro hostující tým, domácí obrana si s tím prvním dokázala poradit a druhý skončil hlavičkou mimo bránu Lešky. V 19. minutě musel míč na roh uklidit hostující Dejl. Domácí rozehráli standardní situaci, centrovaný míč odhlavičkoval před sebe Vrzal a hosté mohli jít do brejku. Po pravé straně založili útočnou akci, na jejímž konci byla odpískaná penalta proti domácím fotbalistům. Hosté nabídnutou šancí nepohrdli a Coufal otevřel skóre. Ve 27. minutě Vrzal nedovoleně zastavil Poula, trestný kop se domácím moc nepovedl. Tři minuty na to hosté opět faulují, centr Poula poté odhlavičkoval hostující obránce. První půle tak končí 0:1 pro hosty.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změny v základní sestavě. Ve 49. minutě si pelhřimovští fotbalisté vybojovali dva rohové kopy po sobě, kýženého vyrovnání se ale nedočkali. Vyčkávající hosté hráli trpělivě a hlídali si jednogólový náskok. Gólově nevyužity zůstaly ze strany Pelhřimovských i standardní situace v 60. minutě a tři minuty poté. V 68. mohli hosté navýšit skóre, když Matulka nejdříve rozehrál rohový kop a na konci celé akce musel zasahovat domácí gólman. V 69. musel po střele Niederleho do akce i Soukal, míč vyrazil na roh. Pěkný centr Niederleho stačili hosté odvrátit na další roh. V 78. minutě uvidět druhou žlutou kartu stoper Rajtmajer a musel tak předčasně do kabin. Hosté využili přesilovku a v 83. po rohu skórovali podruhé, trefil se Vrzal - 0:2. V 88. minutě se navíc zranil domácí Hotovec a Pelhřimovští tak dohrávali utkání v devíti lidech. Na skóre se již nic nezměnilo a tak všechny body brali hosté.

Trenér Richard Zeman: "Těžko dáváme góly a tento problém nás bohužel zužuje především v domácím prostředí. Taktice Brodu pomohla darovaná penalta. Pak už jsme si s vývojem zápasu neporadili. Je to zklamání, ale je třeba zvednout hlavu a připravit se na důležité utkání v Břeclavi."

Nejlepšími plejery nedělního mače vyhlášeni hostující opora ofenzívy Radek Matulka a domácí čapák David Leška (cenu tradičně věnoval Pahorek Pub, děkujeme).