od BH dne 07.03.2022 v 16:04
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC PBS Velká Bíteš 5:1 (4:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC PBS Velká Bíteš 5:1 (4:1), přípravné utkání mužů, sobota 5. 3. 2022, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 7. a 25. Poul D., 15. Benda, 33. Niederle, 78. Blokeš.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Blažek, Vacek – Niederle, Poul V., Poul D., Vlk – Benda, Blokeš.

Střídali: Sochor, Rejthar, Viktora, Kordík.

V netradičním čase o sobotním dopoledni sehráli pelhřimovští fotbalisté další utkání v rámci zimní přípravy. Soupeřem jim byl další divizní tým, a to zkušená a důrazná Velká Bíteš.

Aktivněji začali hostující fotbalisté. Již ve 2. minutě musel před bránou Holického řešit závar Homolka odkopem míče na roh. Standardku ale hosté nevyužili, centr odvrátila domácí obrana. V úvodních minutách měli sice na svých kopačkách míč více hosté, první gól ale vstřelil Pelhřimov. V 7. minutě využil Dan Poul špatné rozehrávky hostující obrany a jejich chybu potrestal gólem – střela zprava z úhlu znamenala pro domácí vedení 1:0. O 5 minut později byl autor první branky zfaulován a standardku tedy měli i Pelhřimovští, centr musel obránce Bíteše odhlavičkovat na roh. Ve 13. minutě se chystal na půli hřiště k samostatnému úniku Benda, ale byl nedovoleně zastaven. Následnou rozehrávku hosté ale zachytili včas a zmařili tak vytvoření útočné akce Pelhřimova. Ve 14. minutě hostům opět zatrnulo, do vápna poslal zleva míč po zemi Homolka, Vlk jej ale minul a stav utkání byl stále 1:0. Ovšem pouze už jen na jednu minutu, v 15. minutě totiž vedení navýšil Benda střelou k tyči – 2:0. Druhá branka byla pro hosty jakýmsi budíčkem, přidali více na aktivitě a důrazu, a to se jim vyplatilo ve 20. minutě, když z dorážky překonali Holického 2:1. Ve 22. minutě zahrávali domácí fotbalisté roh, střelu Blokeše ale gólman hostí vyrazil a Bíteš vyrazila do brejku, který zastavil až na půli hřiště Šimon uklizením míče do autu. Ve 25. minutě zakončili velmi vydařenou akci Pelhřimovští třetím gólem. Nejprve Niederle vybojoval ve středu pole míč, zasekl si jej, poslal dlouhou křižnou přihrávku doprava, kde ještě obránce Bíteše hlavou míč prodloužil za sebe na zprava nabíhajícího Vlka. Ten poslal centr do vápna a dobíhající Dan Poul se nemýlil a uklidil míč za záda gólmana Bíteše – 3:1. V 27. měli hosté možnost využít další standardku, když kopali roh. Celá akce ale skončila faulem hostujícího stopera ve vápně a rozehrávalo se tak od domácí brány. Na hřišti se pořádně přiostřilo, zřejmě i vlivem průběžného výsledku utkání. Ve 28. minutě byl faulován Benda, standardka ale skončila „ve zdi“ a hosté museli míč uklidit na roh. Ten ale hosté následně ubránili a tak na výsledku 3:1 se prozatím nic neměnilo. Ve 33. minutě vybojoval Benda roh, tuto standardku již domácí využili – trefil se Niederle a bylo to 4:1. Ve 39. minutě měli příležitost snížit hostující fotbalisté. Nejprve ve 39. minutě vybojovali rohový kop, po jeho rozehrání přišel ale faul domácích a další standardka pro hosty z levé strany. Střela ale naštěstí pro Pelhřimov zamířila nad bránu Holického. Ve 40. minutě ještě vyzkoušel pozornost gólmana Bíteše Benda, ale střelou z úhlu zprava se mu nepodařilo jej překonat. Do konce první půle si již ani jeden z týmů vážnější gólovou příležitost nevytvořil a tak poločasový výsledek byl 4:1.

V úvodu druhé půle vybojovali domácí roh, příležitost k navýšení skóre ale nevyužili, respektive hosté dokázali standardku ubránit. V 58. minutě fauloval na půli hřiště Blažek, hosté rychle rozehráli, ale domácí zatáhli za záchrannou brzdu a brejk bítešských fotbalistů včas zastavili. V 59. minutě faulovali na druhé straně hosté. Nařízený trestný kop rozehrál po zemi Niederle na Homolku, jeho střelu z úhlu ale gólman Bíteše se štěstím vytěsnil na roh. Rohový kop zakončili domácí střelou Vlka mimo bránu a tak skóre na tabuli pořád kopírovalo poločasový výsledek. V 73. minutě byl u velkého vápna faulován Dan Poul a domácí tak měli zajímavou standardku. K míči se postavil Benda, střela ale těsně minula bítýšskou bránu. Na konečných 5:1 upravil v 78. minutě Blokeš. Domácí fanoušky tak mohl při nepříznivém a chladném počasí zahřát alespoň podařený výkon vlastních fotbalistů a 6 branek, které v tomto přípravném utkání mohli vidět.

Trenér Richard Zeman: „První poločas nám vyšel. Dařil se nám presink, rychlý přechod do útoku a byli jsme produktivní. Na rozdíl od soupeře, jemuž za stavu 0:0 a krátce po naší trefě na 2:0 chytil gól brankář Holický. Po přestávce jsme se zaměřili na hlídání výsledku, jsem rád, že hráči udrželi koncentraci celých 90 minut.“