od BH dne 12.06.2023 v 20:17
Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Chotěboř 1:0 (0:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Chotěboř 1:0 (0:0), 26. kolo KP Vysočiny, sobota 10. 6. 2023, Pelhřimov.

Branka: 73. Mašek (vlastní)

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Niederle, Poul D., Hotovec (60. Morava) – Fialka (89. Skořepa), Honzl (60. Vlk), Fikar (83. Mazáč).
Rozhodčí: Karel Pojezný – Patrik Žaloudek, Štěpán Vyskočil.

Fotbalisté Pelhřimova se rozloučili s krajským přeborem v sobotu domácím zápasem proti Chotěboři. O vítězi utkání rozhodla jediná branka, a to vlastní gól Chotěboře ze 73. minuty. Pelhřimov tak skončil první v tabulce s 65 body a skóre 77:19. Jediným naším přemožitelem v sezóně zůstal oddíl Sapeli Polná (podzimní utkání ve Stáji 3:0).

Již ve 3. minutě napřáhl ke střele Niederle, gólman jeho střelu vytěsnil na roh. Ten rozehráli domácí na krátko, s následným centrem do vápna si hostující hráči dokázali poradit. V 8. a 9. minutě přišla série dalších dvou rohových kopů pro domácí tým, ani jeden však zužitkovat nedokázali. V pořadí čtvrtý rohový kop vybojovali Pelhřimovští ve 14. minutě. Zahrál jej Niederle, na zadní tyči si na míč naskočil Dan Poul, jehož hlavička šla pouze do boční sítě. V 15. minutě se osmělili i hosté. Pěknou střelu Dvořáka z dálky musel Holický vytáhnout nad břevno a hosté tak získali alespoň rohový kop. Domácí jej ubránili a vedoucí branku hostí nepřipustili. O minutu později zakončuje po dalším rohu hostí mimo bránu chotěbořský kapitán Somerauer. Ve 23. minutě domácí faulovali u rohového praporku. Centr hostujícího Musílka do vápna byl nepřesný a vedl pouze k brejku domácích. K zakončení se ale Pelhřimovští nedostali, tato protiakce byla zastavena faulem. Stejně skončila i útočná akce Chotěboře z 30. minuty, kdy se chotěbořští dopustili útočného faulu na Hotovce. Ještě do konce první půle měli hosté šanci ke skórování v podobě dvou standardek – rohových kopů. Ten druhý gólman Holický vyrazil, byl u toho faulován, a tak kopalo se od jeho brány. Těsně před odchodem do šaten byl nedovoleně zastaven domácí Fialka. Po centru Niederleho hlavičkoval Honzl, bohužel pro domácí vedle Maškovy brány.

Do druhé půle nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě. Polanského nahradil Tomáš Gregor. Sestava šampiónů zůstala oproti první půli prozatím beze změn. Ve 48. minutě vybojovali hosté roh. Rozehrával jej Musílek, hrozící nebezpečí odvrátil Honzl odkopem na další roh. Druhý pokus zahrával Voborník, následou hlavičku Dvořáka chytil Holický. Standardku pro sebe vybojovali i domácí, a sice v 52. minutě. Rohový kop si vzal na starost Homolka. Hlavičku Poula poté odhlavičkoval před sebe Dvořák, dorážka Niederleho byla zblokována. V 73. minutě se skóre přeci jen měnilo. Homolka rozehrál rohový kop, na míč si nejvýše vyskočil Poul a hlavičkou se pokusil překonat hostujícího gólmana. Nakonec z toho byl vlastní gól, který si dal sám chotěbořský gólman – 1:0. V 78. minutě ještě šanci Moravy vytáhl gólman Chotěboře Mašek na rohový kop, z kterého ale další gól Pelhřimovští již nevytěžili. S Krajským přeborem Vysočiny se tak rozloučili hubeným vítězstvím 1:0.

Nejlepšími hráči utkání se stali za hosty Petr Chlad a za domácí tým Jan Fialka.

Trenér Richard Zeman: „Potkaly se dva nejlepší týmy jara a bylo to vidět. Chtěl bych ocenit výkon Chotěboře, která nás hodně prověřila. Především bych ale vyzdvihl výkon svých kluků, kteří se po celodenním zápřahu s krásným dětským dnem žákovských složek vypnuli k velkému výkonu a v závěru odhodlaného soupeře, který bojoval o postup z druhého místa, přehráli. Byla to vydařená tečka za výbornou sezónou.“