od BH dne 15.02.2022 v 17:50
Muži | FK Maraton Pelhřimov – A.F.C. Humpolec 6:1 (3:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – A.F.C. Humpolec 6:1 (3:1), přátelské utkání, sobota 12. 2. 2022, Pelhřimov.

Branky: 28., 30. a 64. Blokeš, 38. Mazáč, 65. Vlk, 71. vlastní – 45. Pešek

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Rejthar – Niederle, Kostroun, Poul V., Fikar – Blokeš, Mazač, Vlk.

Střídali: Leška, Viktora, Honzl, Adam, Kordík, Kotrč.

K třetímu přípravnému utkání v rámci zimní přípravy si pelhřimovští fotbalisté pozvali tradičního rivala z Humpolce, který hraje moravskoslezskou divizi D. Pelhřimov navázal na dobrý výkon z minulého zápasu proti Ždírci nad Doubravou a svého soka porazil vysokým rozdílem 6:1.

Domácí fotbalisté na svého soupeře vlétli doslova jako uragán. Již ve 2. minutě musel hasit začínající požár hostující obránce Maršík, když přihrávku Homolky do vápna zblokoval na roh. Pelhřimov tak zahrával první standardku. Střelu po rohovém kopu ale Prchal chytil a připsal si tak první zákrok v tomto utkání. Domácí pokračovali v náporu, ve 4. minutě si vynutili další rohový kop. Centr obrana hostí odvrátila směrem do hřiště a Humpolec tak opět prokázal svoji sílu ve vzduchu. V 7. minutě měli sami k dobru rohový kop, ten ale nerozehráli ideálně a domácí Pelhřimov šel do brejku, který skončil střelou zprava pouze do boční sítě Prchalovy brány. Ve 13. minutě domácí faulovali a hosté měli standardku. K míči se postavil Šerý, jeho centr ale vyboxoval pozorný Holický. Dvě minuty na to vybojoval pro Pelhřimov další roh Fikar, následný centr do vápna nejprve odhlavičkoval stoper Humpolce a poté střelu z odrazky zlikvidoval Prchal. Domácí nepolevovali v tempu a v 19. minutě si vybojovali další roh, ten dokázala hostující obrana odvrátit na další roh – centrovaný míč si našel ve vápně Šimona, ten byl ale ve vápně stažen a k hlavičce se tak nedostal. V pořadí již šestý rohový kop zahrávali domácí ve 21. minutě, byl z toho ale pouze odkop od brány Humpolce, hosté dokázali opět míč ze vzduchu sebrat dříve než domácí. Síť se mohla zatřepetat poprvé v 27. minutě, to po pěkné akci netrefil Niederle zblízka odkrytou bránu. Jeho zaváhání ale odčinil o minutu později Blokeš, který zužitkoval přihrávku Vojty Poula – 1:0. Domácí byli střelecky při chuti, ve 29. minutě ještě Vlk střílel vedle, ale ve 30. minutě již Blokeš zleva z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Druhému gólu ještě předcházela standardka a míč nacentrovaný na zadní tyč, kde si ho vybojoval právě Blokeš. Na 3:0 zvýšil ve 38. minutě Mazáč, a to střelou zprava od tyče do brány. Hosté korigovali výsledek ve 45. minutě, když nejdříve domácí faulovali před vápnem a hosté tak měli standardku. K té se postavil Pešek a s pomocí teče domácího hráčem ve zdi šla střela do protipohybu Holického – 3:1. Do šaten se tak o poločase šlo za stavu příznivějšího pro domácí Pelhřimov.

V úvodu druhé půle domácí trochu polevili, jako by trochu zůstali ještě myšlenkami v šatně a byli ukolébáni příznivým vývojem utkání. Hosté toho mohli využít hned ve 47. minutě, to když před odkrytou bránou Pelhřimova netrefil míč hostující Havel. Chvíli na to domácí faulovali a Humpolec měl standardku. Ideálně ji ale nezahrál a domácí šli do brejku, který ale skončil někde za půlí hřiště. V 50. minutě kopal Humpolec další rohový kop, centr vyboxoval Holický na Homolku, Pelhřimov šel do brejku, který ale skončil podražením Niederleho u vápna a Pelhřimov tak kopal trestný kop. Pohromu v podobě čtvrtého gólu uhasil obránce Humpolce, když míč odkopl k lajně, kde při souboji o míč domácí faulovali a rozehrával tak Humpolec. V 59. minutě zatáhl po pravé straně míč Vlk a zakončil akci střelou, s tou si ale gólman Prchal poradil. Dvě minuty na to se měnilo nikoliv skóre, ale počet hráčů na hřišti. Ze hřiště se musel odporoučet hostující Pešek za faul na po levé straně unikajícího Honzla. Početní převahu Pelhřimov vyjádřil dalšími třemi góly. V 64. minutě nestačil hostující obránce na unikající Blokeše a ten zvýšil na 4:1. Pátý gól přidal o minutu později Vlk po přihrávce od Mazáče – 5:1. V 69. minutě mohl svůj čtvrtý gól přidal Blokeš, když šel sám na bránu, Prchal ovšem včasným vyběhnutím zmařil jeho šanci. V 71. minutě rozehrával Blokeš roh, míč si do brány nešťastně srazil fotbalista Humpolce a skóre tak bylo již 6:1. Hosté ještě mohli výsledek kosmeticky upravit v 83. minutě, když měli možnost standardky zleva. Trefili ale pouze břevno a následoval brejk hráčů Pelhřimova, který ale dalším gólem zakončen nebyl a na ukazateli skóre tak zůstalo i po konci utkání svítit 6:1.

Trenér Richard Zeman: „Rychle jsme kombinovali a prosazovali se po křídlech. Zároveň jsme soupeře nenechali vydechnout a presinkem ho nutili k chybám. A znovu jsme dokázali ty chyby nekompromisně trestat. Jsem až překvapen, jak rychle dokážou kluci přenést na hřiště věci, které po nich chci. Mají velmi dobré fotbalové základy a jsou vnímaví. Ale nesmíme polevit, je to jen příprava proti nekompletním soupeřům.“