od BH dne 20.02.2024 v 21:03
Muži | FC ZVVZ Milevsko – FK Maraton Pelhřimov 7:4 (3:3)

Muži | FC ZVVZ Milevsko – FK Maraton Pelhřimov 7:4 (3:3), přátelské utkání mužů, sobota 17. 2. 2024, Milevsko.

Branky: Hadáček J. 2, Hadáček F., Petřík (PK), Souček, Hejl, Imbr - Jiřík, Poul D. (PK), Šimon, Honzl.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech - Homolka (57. Hána), Vacek (57. Morava A.), Šimon, Morava F. - Smejkal, Niederle (70. Vopálenský), Poul D., Poul J. (46. Viktora) - Zacha, Jiřík (57. Honzl).
Pelhřimovští se ujali vedení již v 5. minutě, když se po přihrávce od Homolky prosadil Jiřík - 0:1. Domácí vyrovnali pět minut na to, z akce po levé straně - 1:1. Ve 14. minutě fauloval gólman Milevska Jiříka a následoval pokutový kop, který bezpečně proměnil Poul Daniel - 1:2. Vedení Pelhřimova netrvalo dlouho, v 19. minutě hosté propadli při bránění na pravé straně a faulovali v pokutovém území. I domácí byli v proměňování penalty úspěšní - 2:2. Ve 25. minutě mohl vedení zpět na svoji stranu strhnout stoper Šimon, po centru Zachy ale hlavičkoval zleva nad bránu. Skóre se měnilo ve 31. minutě, když se domácí po akci po pravé straně ujali vedení 3:2. Gólovou přestřelku v prvním poločase ukončil v 38. minutě pelhřimovský Šimon, když po rohovém kopu střelou srovnal na 3:3.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí fotbalisté. V 55. minutě zužitkovali trestný kop po faulu hostí na velkém vápně - 4:3. V následujících minutách hostující trenér prostřídal
sestavu, stejně tak reagovala i domácí lavička. V 75. minutě Milevsko navýšilo vedení již na 5:3, když předtím zahrávalo rohový kop zleva z pohledu brankáře Pecha a chumel před bránou prostřelil domácí útočník. V 77. minutě musel do akce opět gólman Pelhřimova Pech, když vytáhl nebezpečnou střelu domácích na další roh. Ten zahrávali jihočeši z jeho pohledu zprava. Nedůraz hostí ve vápně při obranné činnosti stál maratonce další obdrženou branku - 6:3, podobnou té páté, akorát z druhé strany. V 80. minutě zvýšili nabuzení domácí vedení již na 7:3. Výsledek kosmeticky upravil ještě v 89. minutě Honzl - 7:4. Osmičce zabránil v poslední minutě utkání Pech, když vystihl samostatný nájezd domácího hráče.