od BH dne 15.03.2022 v 15:46
Muži | FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Maraton Pelhřimov 7:1 (2:0)

Muži | FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Maraton Pelhřimov 7:1 (2:0), přípravné utkání, 12. 3. 2022, Žďár nad Sázavou.

Branka FK Maraton Pelhřimov: 54. Benda

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Rejthar, Vacek – Viktora, Blažek, D. Poul, V. Poul – Mazáč, Benda.

Střídali: Kostroun, Vlk, Blokeš, Vopálenský, Adam.

Rozhodčí: Jiří Beneš.

ŽK: 2:1.

Další přípravné utkání v rámci zimní přípravy sehráli Pelhřimovští na půdě divizního Žďáru n. Sázavou. Po sérii vydařených utkání tentokráte herně i výsledkově propadli.

Úvodní minuty zápasu se odehrávaly převážně ve středu pole. Domácí byli běhavějším a agresivnějším týmem na hřišti, dostupovali hosty při každém doteku s míčem a odměnou jim byla úvodní branka utkání v 9. minutě – 1:0. O dvě minuty později mohli fotbalisté Žďáru přidat další branku, když nejprve fauloval před vápnem Benda a domácí tak zahrávali standardku zprava. Trefili ovšem pouze zeď a následná střela z odrazky zamířila hodně mimo bránu Holického. V 18. minutě měli výhodu standardky i hosté, když domácí faulovali před vápnem. K míči se postavil Benda, míč se ale stočil mimo bránu. Ve 20. minutě hosté pěkně zakombinovali po levé straně, Homolka přihrál Bendovi, ale ten neměl přesnou mušku a tak vyrovnání se nekonalo. Síť se naopak zavlnila na druhé straně, a to ve 23. minutě. Nejdříve se ocitl sám před Holickým útočník domácích, toho ale gólman Pelhřimova bravurně vychytal, na střelu z odrazky již ale byl krátký. Volný hráč Žďáru propálil ve vápně vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Ve 35. minutě zahrávali domácí rohový kop, ten ale hosté ubránili. Do konce první půle se již nic závažného nestalo a tak veselejší odcházeli do kabin domácí hráči.

I v druhé půli domácí nepolevili, naopak hosté pokračovali ve vlažné hře. Kazili přihrávky a směrem dopředu se jim nedařilo. Světlý okamžik pro Pelhřimov přišel v 54. minutě, když centr zleva vyslal do vápna Mazáč, toho využil nabíhající Benda a prostřelil gólmana – 2:1. To ale bylo ze strany Pelhřimova vše. V 56. minutě musel zasahovat Holický, první střelu domácích ještě zlikvidoval, ale na dorážku byl opět krátký – 3:1. V 57. minutě bylo ještě hůře, domácí útočník přehodil zprava vyběhnuvšího gólmana Pelhřimova – 4:1. V 62. minutě vybojovali hosté roh. Dan Poul, ale ve vápně následně zahrál rukou a tak se kopalo směrem od brány Žďáru. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem v tomto utkání a v 67. minutě zvýšili na 5:1. Pelhřimov opět doplácel na nedůraz při bránění ve vápně a časté ztráty míče. Aktivita domácích vyústila v 75. minutě v rohový kop a následně po faulu i ve standardní stiuaci v 76. minutě před velkým vápnem. Obě situace ještě stačili hosté vyřešit ve svůj prospěch. Ovšem v 77. minutě domácí dobře zakombinovali, hostující obrana propadla a domácí zvýšili již na 6:1. V 79. minutě mohli hrozivé skóre upravit i Pelhřimovští. Domácí se dopustili faulu, hosté ale trestný kop nevyužili – Dan Poul poslal míč nad bránu Žďáru. V 82. musel hasit další požár Holický. V 84. minutě již ale po dalším propadu obrany byl bezmocný – 7:1. Hrozivý výsledek se již hráčům A týmu snížit nepodařilo a tak si ze Žďáru odvezli debakl a pořádnou facku před soutěží.