od BH dne 25.03.2024 v 17:58
Muži | FC ŽĎAS Žďár n/S - FK Maraton Pelhřimov 4:2 (2:0)

Muži | FC ŽĎAS Žďár n/S - FK Maraton Pelhřimov 4:2 (2:0), 18. kolo MSD-D, neděle 24.3.2024.

Branky: 8. Vitásek, 16. Severa, 64. Švoma, 76. Trojánek – 75. Šimon, 86. Morava.

Rozhodčí: Jan Mayer – Adam Bodeček, Roman Fabeš.
Delegát: Jan Svoboda.
ŽK: 1:2.
150 diváků.

Sestava: Leška – Homolka (69. Honzl), Šimon, Rajtmajer, Viktora – Morava, Smejkal, Hotovec (46. Niederle), Fikar (58. Zacha) – Poul (75. Adam), Jiřík.

I přes nepřízeň počasí sehráli pelhřimovští fotbalisté další divizní utkání na přírodní trávě, tentokráte ve Žďáru nad Sázavou.
Domácí tým do utkání vlétl s vervou a již v 8. minutě využil standardní situaci, rohový kop, ke vstřelení úvodní branky utkání – v 8. minutě prostřelil skrumáž Vitásek – 1:0. Dvě minuty na to se domácí dostali k dalšímu rohovému kopu…ten již ale gólově nevyužili, hosté standardku ubránili. Pelhřimovští se osmělili ve 14. minutě, kdy zahrávali též rohový kop, Smejkal nacentroval míč na Moravu na zadní tyč, na jeho oblouček si bohužel ve vápně nikdo nenaběhl, naopak do brejku šli domácí. V 16. minutě ztratili hosté zhruba na půli hřiště míč, unikající hráč využil nedůrazu obrany hostí a přehodil vyběhnuvšího Lešku – 2:0. V 21. minutě pěkný centr Smejkala do vápna domácí obránci odhlavičkovali před sebe a hosty do zakončení nepustili. Naopak přišla série dvou rohů pro Žďár ve 24. minutě. První standardku zakončili střelou vedle a druhou ofsajdem. Že bylo utkání protkané hodně rohovými kopy, se potvrdilo v 37. minutě, kdy naopak hned dva za sebou zahrávali Pelhřimovští. Kýženého snížení stavu se ale nedočkali. Do konce první půle ještě měli dvě tyto standardky domácí, hostující obrana si však s tím tentokráte poradila.

Do druhé půle nastoupil Pelhřimov s jednou změnou v sestavě. Hotovce nahradil Niederle. Hned v 46. minutě hosté zahrávali rohový kop, akci ale zakončili pouze útočným faulem. Tři minuty poté přišla stejná standardka na druhé straně a zasahovat musel Leška. V 55. minutě mohli domácí hostům poodskočit již na tříbrankový rozdíl. Parádní střelou trefil pouze břevno domácí Severa. Gólově nevyužili rohové kopy domácí ani v 57. a 60. minutě. Blízko ke snížení stavu byli Pelhřimovští v 61. minutě, kdy po přihrávce zprava od Poula trefil břevno Jiřík. Z odraženého míče hosté vybojovali alespoň rohový kop. Ten ale místo gólu přinesl pouze útočný faul. Skórovali naopak domácí, a to v 64. minutě – 3:0. V 72. minutě zakončoval Smejkal, vybojoval pro svůj tým alespoň roh. Centrovaný míč našel pouze hlavu domácího obránce. Snížení stavu se hosté dočkali v 75. minutě, kdy se po rohu trefil Šimon – 3:1. Bohužel vzápětí téměř ihned po rozehrávce přidali domácí čtvrtý gól a to po zahrání standardní situace, prosadili se důrazem na zadní tyči – 4:1. V 83. minutě hosté nevyužili rohový kop hosté, Niederleho střelu gólman Jícha vyrazil. Po dalším centru v 84. mohl hezkou hlavičkou snížit stav opět Šimon, úspěšný ale nebyl. Následoval další rohový kop hostí a v 85. minutě přišla nejhezčí branka utkání, kdy tvrdou střelou zprava trefil šibenci Morava – 4:2. To již ale bylo do konce utkání vše a všechny body tak brali domácí fotbalisté.

Trenér Richard Zeman: „Porazili jsme se sami, na druhý a třetí gól jsme soupeři přihráli, při prvním a čtvrtém jsme propadli po standardní situaci. Rozhodl první poločas, v němž jsme prohráli většinu osobních soubojů.“