od BH dne 30.10.2023 v 22:06
Muži | FC Zbrojovka Brno B – FK Maraton Pelhřimov 2:0 (1:0)

Muži | FC Zbrojovka Brno B – FK Maraton Pelhřimov 2:0 (1:0), 13. kolo MSD-D, neděle 29. 10. 2023, Brno - Bystrc.

Branky: 37. Juritka, 89. Pavlík.

Rozhodčí: Michal Grečmal - Kamil Prokůpek, Jan Petrásek.
Delegát: Jiří Peřinka.
ŽK: 1:0.
125 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Homolka, Šimon, Hotovec, Vacek - Smejkal, Poul, Niederle (80. Honzl), Morava A. (38. Zacha) - Fialka, Adam (80. Jiřík).

Další utkání v rámci Moravskoslezské divize mužů sehráli Pelhřimovští na hřišti v Brně - Bystrci proti domácí juniorce Zbrojovky Brno, vedoucímu týmu tabulky. Již v 10. minutě vybojoval pro hosty rohový kop Smejkal. Rozehrával jej Homolka, Fialka hlavičkoval nad bránu. Ve 13. minutě musel zasahovat hostující gólman Leška, když vytáhl střelu domácího Štepanovského na roh. Centr Martinka odhlavičkoval poté stoper Šimon. I s další standardní situací o minutu později si hosté poradili. Ve 24. minutě se ke koncovce dostal po akci po pravé straně Smejkal, který mířil bohužel vysoko nad bránu domácích. Ve 25. minutě měla Zbrojovka další rohový kop, hosté však po jeho rozehrání vytlačili domácí borce na jejich polovinu. Ve 29. minutě přišla velká šance domácích k otevření skóre, když po centru zleva pálil z první Kluska, naštěstí pro hosty nad bránu. Ve 37. minutě již byli domácí úspěšní, střelou na zadní tyč se prosadil Juritka - 1:0. Ve 42. minutě měli hosté zajímavou příležitost k vyrovnání, když předtím domácí po akci hostí ukopli míč na roh. Smejkalův centr poté nebezpečně proplul vápnem, mířil na zadní tyč, bohužel Fialka se k zakončení nedostal. Další pokus hostí domácí zlikvidovali odkopem do autu.

Do druhého poločasu nastoupili hosté beze změny v základní sestavě. Již po čtyřech minutách přišla standardka pro domácí. Pozorní hosté ale vyvezli míč na polovinu hřiště. V 50. minutě vyslal pozdrav na Lešku Vit, ale mířil též nad bránu. O deset minut později vybojovali Smejkal s Adamem roh pro Pelhřimov, a to po akci po pravé straně. Míč, který do vápna odcentroval Homolka, domácí odhlavičkovali. Z odrazky následně pálil Poul, ale přitom mu byl odpískán útočný faul, a tak se kopalo směrem od domácí brány. V 65. minutě poslal dlouhý centr do vápna téměř až z půle hřiště Niederle a domácí Šlapanský musel míč uklidit na roh. Z něj poslal míč Niederle před bránu na přední tyč, tam ovšem stál hráč domácích a míč odhlavičkoval před sebe. Chvíli na to brněnští hráči faulovali a standardku měli i hosté. Niederleho centr ale lapil domácí gólman Hložánek. V 70. minutě se ke standardce dostali i domácí poté, co hosté faulovali. Gólově tuto situaci nevyužili. Tři minuty na to měli Pelhřimovští další rohový kop, pěkný centr před bránu poslal Homolka. Hosté se k zakončení nedostali, neboť domácí stihli balon odhlavičkovat do bezpečí. Již nějakou tu chvíli se hrál fotbal opravdu nahoru - dolů. V 82. minutě vybojovali hosté další rohový kop, domácí jej ale ubránili a míč skončil v autu. Na konečných 2:0 upravil minutu před koncem utkání domácí Pavlík.

Trenér Richard Zeman: "Zápas na Zbrojovce potvrdil, že jdeme po správné cestě. Chtěli jsme i na hřišti prvního bodovat, ale v útoku jsme nebyli dostatečně úderní. Při velmi dobrém týmovém výkonu vynikli Adam Šimon a Dan Poul."