od BH dne 26.07.2021 v 19:23
Muži | FC Sparta Brno – FK Maraton Pelhřimov

Muži | FC Sparta Brno – FK Maraton Pelhřimov 2:5 (2:3), přípravné utkání mužů, sobota 24.7.2021, Brno.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 1. Blažek, 20. Vlk, 37. Benda, 57. Šimon, 80. Točík.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Kostroun, Šimon, Skořepa – Točík, Viktora, Poul D., Vlk - Benda, Blažek. Střídali: Fikar, Honzl, Adam, Fical, Blokeš.

Za úmorného vedra se proti sobě v sobotu v moravské metropoli střetly týmy, které coby lídři svých soutěží kvůli covidové situaci přišly v ukončené sezóně 20/21 o možnost rvát se o postup do MSD mužů. Domácí FC Sparta Brno vedla Jihomoravský kraj s náskokem, stejně jako Pelhřimov v KP Vysočina. Oba týmy se na hřišti ještě pomalu ani nestačily rozkoukat a hosté už v první minutě vedli. Nepřesné malé domů od brněnského obránce svému brankáři využil Blažek a střelou zprava z úhlu otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí odpověděli ve 13. minutě, když využili nepřesnosti v přihrávce hostí – 1:1. V 16. minutě Skořepa po pravé straně zatáhl míč, poslal jej před bránu, kde se ale v závaru Blažkovi tentokráte gól vstřelit nepodařilo a domácí se ubránili. Ve 20. minutě již byli Pelhřimovští úspěšnější, Blažka prvně vychytal domácí gólman, ovšem míč vrátil do brány po závaru Vlk – 1:2. O minutu později se ke slovu dostali i Brněnští. Útočník domácích však pálil pouze do gólmana Lešky a ten byl pozorný. Ve 27. minutě rozehrával Pelhřimov trestný kop, ke hlavičce se dostal Blažek, tu ale vytáhl gólman domácích a tak skóre zůstávalo stejné. Ve 28. minutě zahrávali trestný kop i domácí, ale střela byla hodně nepřesná a gólman Leška ani nemusel zasahovat. O tři minuty později Točík zleva přihrál Vlkovi, jeho střela ale letěla těsně vedle levé tyče brněnské branky, ani tady se ještě skóre neměnilo. 1:3 se na tabuli rozsvítilo až v 37. minutě, kdy se střelou zprava trefil pelhřimovský Benda. Domácí se ale jen tak nedali a dvoubrankové manko ještě do poločasu smazali na rozdíl jediného gólu – ve 42. minutě inkasoval Pelhřimov hodně jednoduchý gól po ztrátě balonu někde na půli hřiště, a do kabin se tak šlo za stavu 2:3 pro hosty.

Do druhé půle oba týmy vystřídaly několik hráčů. Úvodní minuty nabídly roh domácích, s tím si ale obrana Pelhřimova bez problémů poradila. Pelhřimov naopak kopal roh v 57. minutě, rozehrál jej Homolka a míč do sítě uklidil Šimon – 2:4. Hosté tak znovu získali dvougólový náskok. O dvě minuty později mohl vedení navýšit kapitán Dan Poul, jeho střelu zprava ale domácí gólman vytěsnil na roh. Ten následně rozehrál opět Homolka. Brněnským hráčům se ale centr podařilo uklidit do autu. Pelhřimovští se mohli radovat v 75. minutě, to ale brankář Brna nadvakrát bravurně zlikvidoval jejich pokus o vstřelení páté branky. Na tu ale stejně došlo, když v 80. minutě upravil skóre na konečných 2:5 pelhřimovský Točík. Pelhřimov tak v měření sil se soupeřem z jihomoravské soutěže uspěl.

V generálce na nový ročník soutěže ho prověří příští neděli divizní Ždírec nad Doubravou (pzn. utkání se hraje ve Ždírci, čas bude ještě upřesněn).