od BH dne 21.06.2020 v 22:56
Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Pelhřimov 4:2 (2:1)

Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Pelhřimov 4:2 (2:1), sobota 20.6.2020, Havlíčkův Brod.

Branky FK Pelhřimov: 41. Tomáš Mazáč, 58. Toby Mazanec

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (62. Luba Zavadil) - Martin Skořepa, Rejthar, Michal Naniaš (66. Adam Simon), Jeníík Homolků - Vojta Poul (62. David Viktora), Martin Kostroun (76. Heřmánek) - Jakub Vlk (58. Toby Mazanec), Oskar Točík, (66. Honzík Bumbálek), Tomáš Mazáč (76. Fanta) - Blažek (58. Kuba Chadim).

V sobotním deštivém odpoledni přijeli pelhřimovští fotbalisté na hřiště s umělou trávu do Havlíčkova Brodu. Od úvodních minut se oba týmy snažili o kombinační fotbal. Jako první se do větší šance dostali hosté. Po průnikové přihrávce se probojoval do šance Jakub Vlk, ale bohužel minul bránu. Ve 32. minutě se po chybném vystoupení obrany dostal hráč domácích do samostatného úniku, který bezpečně proměnil. Druhý gól dostal Pelhřimov po chybě v defenzívě, brodský útočník vystihl špatnou přihrávku a dával do odkryté brány na rozdíl dvou branek. Ve 41. minutě, po aktivním napadání od hostujících hráčů, využil chybu hráčů Slovanu Tomáš Mazáč a vstřelil kontaktní gól. Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

Do druhého dějství vstoupili pelhřimovští s větší aktivitou a bojovností. To přineslo své ovoce ve 58. minutě, Tomáš Mazáč odebral domácí obraně míč, ke kterému se poté dostal Toby Mazanec a pohotově zakončil k levé tyči. Následoval pasáž hry, kdy se hra odehrávala ve středu hřiště bez ohrožení obou brankářů. To však ukončil Tomáš Mazáč, který byl v 75. minutě faulován v pokutovém území. Penaltu bohužel pro hosty Michal Naniaš neproměnil. Ihned poté následoval trest, gólovou příležitost po dlouhém centru zužitkovali domácí a opět se dostali do vedení. Na konečných 4:2 upravil v závěru domácí hráč po nedorozumění pelhřimovského obránce s gólmanem.

Další přátelské utkání odehrají muži FK Pelhřimov až v polovině července.